İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı
4,50

0 312 207 50 00

Hamdibey, D565 No:32, İğneada/Demirköy/Kırklareli

Özel işletme


Hakkında

Kırklareli’nin Demirköy bölgesinde eşsiz bir kamp rotası için İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’na gidebilirsiniz. 3155 hektar alana sahip İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nda Saka Gölü, Erik Gölü, Deniz Gölü, Hamam Gölü, Mert Gölü ve Pedina Gölü gibi doğal alanlar bulunuyor. Bu sayede doğanın eşi benzeri görülmemiş farklı güzelliklerini keşfederken farklı konaklama rotalarını da bulabilirsiniz. İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nın Kırklareli kent merkezi arasında bulunan mesafe 99,6 kilometreyi bulan mesafesi mevcut. Dolayısıyla şehir merkezinden yola çıktığınızda 1 saat 50 dakikalık bir süre içerisinde tesise varabilirsiniz. Ulaşımda tercihiniz toplu taşımadan yana olacaksa da Kırklareli kent merkezinden İğneada’ya giden servis ve minibüslere binebilirsiniz. 

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı içerisinde konaklama alternatifleri isteğinize göre değişim gösteriyor. Tesiste lüks bir konaklama tercihinde bulunmak için Longosphere Glamping tesisinde kalabilirsiniz. Tercihiniz göller bölgesinde konaklamak ise de karavan ya da çadır tercihinde bulunabilirsiniz. Bunun için bir giriş ve yer ücreti ödemeniz gerekiyor. İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nın 2023 yılı için belirlemiş olduğu çadır yeri fiyatı 105 TL iken karavan park alanı için 120 TL’lik bir ücret ödeyebilirsiniz. Göl ve ormanlık alanlar içerisinde arzunuza göre farklı kamp tercihlerinde bulunurken pek çok ihtiyacınızı bölge tesislerinden karşılayabilirsiniz.

İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nda telefon sinyali çekmeyebilir. Bu nedenle tesise hazırlıklı gitmenizi tavsiye ederiz. Milli parka vardıktan sonra yemyeşil bir doğa içerisinde yürüyüşlere katılabilir, bisiklet sürebilir ya da fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca göller bölgesinde sandal ya da kano turu gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nın giriş ve konaklama ücretleri döneme göre değişim gösterebilir. Bu nedenle milli parka doğru yola çıkmadan önce bilgi almanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Off Road
Kano
Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Voleybol
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Mangal yakılabilir

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Göl kenarı

Glamping

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş

Mescid (Bay)