İçmeler Maliye Kampı

İçmeler Maliye Kampı
3,60

--

--

İçmeler, Marmaris/Muğla


Hakkında

Marmaris’in berrak denizi çevresinde huzurlu bir kamp tatili için İçmeler Maliye Kampı’nı tercih edebilirsiniz. Marmaris’in İçmeler bölgesinde yer alan kamp alanı geçmişte özel bir işletmeye aitmiş. Ancak günümüzde ücretsiz çadır kurabileceğiniz özgür bir kamp alanı olarak kullanılıyor. Marmaris Körfezi manzarasına sahip İçmeler Maliye Kampı’nda olabildiğince huzurlu ve sessiz vakitler geçirebilirsiniz. Denize sıfır kamp alanı özellikle piknikçiler tarafından hafta sonları sıklıkla tercih ediliyor. Ancak bölgede çadır kurduğunuzda asla yalnız kalmazsınız. Özellikle yaz sezonunda halka açık kamp alanına çadır kuran birçok kamp sevdalısı bulunuyor.

Sadece muhteşem bir körfez manzarası için bile tercih edebileceğiniz ücretsiz kamp alanı çevresinde wc, mutfak ya da duş gibi imkânlar bulunmuyor. Dolayısıyla günlük ihtiyaçlarınızı çevrede bulunan işletmelerden karşılamak zorunda kalıyorsunuz. Birçok kamp sever tarafından tercih edilen bölgede ateş yakmak da serbest. Ancak doğal ortama zarar vermemek için ateşi kontrollü bir biçimde yakmanız gerekiyor. Bunun için portatif kamp ateşi ekipmanlarına göz atabilirsiniz. Büyüleyici kamp alanının misafirler tarafından ilgi görmesini sağlayan bir diğer özelliği de giriş-çıkış saatlerinin olmaması. Tamamen halka açık bir kamp imkânı sunan bölgeye dilediğiniz saatte gelip gidebiliyorsunuz. Ancak özellikle gece vakti ya da hafta sonları çevrenin kalabalığından dolayı sese maruz kalabilirsiniz. Fakat bölgenin türlü eksikliklerinin de muhteşem bir deniz manzarası ve huzurlu yapısı ile ortadan kalkacağını söyleyebiliriz.

Kamp alanında konaklarken Muğla ve İçmeler şehir merkezine de kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Tesisin ulaşım imkânı ve elverişli konumu sayesinde şehri keşfedeceğiniz keyifli geziler planlayabilirsiniz. Bölgede konaklarken birçok aktiviteyi denemek isterseniz de berrak bir denizde yüzebilir, olta balıkçılığı ya da dalış yapabilirsiniz. Aynı zamanda çevrede trekking ya da bisiklet sürüşü gibi imkânları da değerlendirebilirsiniz. İçmeler Maliye Kampı’na doğru yola çıkmadan önce çevrede ihtiyaçlarınızı özel tesislerden karşılamanız gerektiğini unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

17°/16° C

Clouds

Pzt (22.Nis)

19°/18° C

Clouds

Sal (23.Nis)

21°/18° C

Clouds

Çar (24.Nis)

19°/15° C

Clouds

Per (25.Nis)

19°/15° C

Clear

Cum (26.Nis)

22°/18° C

Clear

Cmt (27.Nis)

20°/17° C

Rain

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan