Hurmalık Koyu Kamp Alanı

Hurmalık Koyu Kamp Alanı
4,60

--

--

Mavikent, Kumluca/Antalya


Hakkında

Yemyeşil ağaçların arasında müthiş bir doğa manzarasına tanıklık edeceğiniz bir bölge de Hurmalık Koyu. Antalya’nın Kumluca bölgesinde yer alan Hurmalık Koyu, heybetli ağaçlar ve masmavi bir denizle doğanın çeşitli güzelliklerini birleştiren mükemmel bir konumda yer alıyor. Dolayısıyla ücretsiz çadır ve karavan kampı yaparken doğanın çeşitli mucizelerine bizzat tanıklık edebiliyorsunuz. Taşlar arasında gizli bir bölgede yüzmenin keyfini çıkarabileceğiniz Hurmalık Koyu Kamp Alanı’na Adrasan merkezinden Kumluca Caddesi’ni takip ederek yaklaşık 18 dakika içerisinde gelebilirsiniz. Aynı zamanda tercihinizi toplu taşımadan yana kullanarak Adrasan araçlarına da binebilirsiniz. Hurmalık Koyu’na kendi aracınızla gelirseniz çadır yanına da park yapabilirsiniz.

Yeşilliklerin arasından göz alıcı bir maviliğe açılan Hurma Koyu Kamp Alanı’nda özel bir kamp işletmesi mevcut değil. Dolayısıyla konakladığınız süre boyunca ihtiyaçlarınız konusunda çevrede yer alan özel işletmelerden faydalanabilir ya da hazırlıklı gelebilirsiniz. Hurma Koyu’nun çevresinde restoran, market ve büfe gibi olanaklar mevcut. Aynı zamanda Karaöz sahilinde yer alan birçok özel kamp işletmesinden ihtiyaçlarınızı belirli bir ücret karşılığında giderebilirsiniz. Hurma Koyu Kamp Alanı’nda masmavi bir denizde yüzme ve dalış yapabilirsiniz. Ancak dalış noktasında çevrede bulunan kayalıklara dikkat etmelisiniz. Dalış süresince dikkat ettiğiniz sürece Hurmalık Koyu çevresinde yer alan su altı güzelliklerini keşfederek birçok unutulmaz anı biriktirebilirsiniz. Aynı zamanda Hurmalık Koyu'nun denizi taşlık bir yapıya sahip. Yüzdüğünüz süre boyunca zorluklara maruz kalmamak için deniz ayakkabısı bulundurabilirsiniz.

Hurmalık Koyu Kamp Alanı’nın gözlerden uzak ve sakin yapısı özellikle şehir gürültüsünden sıkılan kampçılar için bulunmaz bir tatil imkânı sunuyor. Özellikle plajın bakir yapısı ve arkasında gizlenmiş orman dokusu doğayla iç içe vakitler geçirmenizi sağlayacak. Doğanın bulunmaz atmosferini tadarak kendinizi yenilenmiş hissetmek için yürüyüş rotalarında trekking ve koşu yapabilirsiniz. Ayrıca çevrenin sessiz yapısını bir fırsat bilip meditasyon için de vakit ayırabilirsiniz. Hurmalık Koyu, özellikle karavan ve çadır kampı için sık sık tercih ediliyor. Ancak gitmeden önce hazırlığınızı yaparsanız daha eksiksiz bir kamp tatili geçirebilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

25°/21° C

Clouds

Çar (24.Nis)

20°/18° C

Clouds

Per (25.Nis)

20°/17° C

Clear

Cum (26.Nis)

21°/19° C

Clear

Cmt (27.Nis)

24°/20° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Market

Restoran

Ağaçlık alan