Hınıs Kanyonu Kamp Alanı

Hınıs Kanyonu Kamp Alanı
4,00

--

--

Hınıs/Erzurum


Hakkında

Dört mevsim boyunca misafirlerin akın ettiği rotalardan biri de Hınıs Kanyonu. Erzurum’un Hınıs ilçe sınırları içerisinde yer alan Hınıs Kanyonu yaklaşık 7 km uzunluğuna sahip. Dolayısıyla kanyon, dört mevsim boyunca misafirler için bir görsel şölen olduğu gibi çeşitli aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Hınıs Kanyonu Kamp Alanı’nın Erzurum şehir merkeziyle arasında yaklaşık 150 km’lik bir mesafe bulunuyor. Merkezin kanyona uzaklığı nedeniyle ulaşım yalnızca özel araçlar vasıtasıyla sağlanıyor. Erzurum şehir merkezi üzerinden yola çıktığınızda yaklaşık 2 saat 15 dakikalık bir süre içerisinde Hınıs Kanyonu Kamp Alanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Doğada el değmemiş bir güzelliğe sahip Hınıs Kanyonu Kamp Alanı çevresinde birçok farklı renk çeşitliliğiyle büyüleyici bir doğa örtüsü mevcut. Ayrıca kanyon çevresinden geçen Hınıs Çayı birçok kuş türüne de kucak açıyor. Bu sayede Hınıs Kanyonu’na adım attığınız andan itibaren doğanın el değmemiş bir güzelliğini keşfetme şansına sahipsiniz. Ziyaretçilerine görsel şölen vadeden Hınıs Kanyonu Kamp Alanı başta yaz ve ilkbahar olmak üzere kış mevsiminde de tercih ediliyor. Ancak Erzurum’un özellikle gece soğuklarını hesaba katarak bölgeye hazırlıklı bir şekilde gelmeniz gerekiyor. Hınıs Kanyonu Kamp Alanı özel bir işletme olmadığı gibi çevresinde de tesisler bulunmuyor. Bu nedenle kamp yaptığınız süre boyunca ihtiyaçlarınızı karşılamak için ilçe merkezinden alışveriş yapabilir ya da ekipman konusunda tedarikli gelebilirsiniz.

Yemyeşil bir doğanın güzelliğini gözler önüne seren Hınıs Kanyonu Kamp Alanı, trekking ve dağcılık gibi sporlar için tercih ediliyor. Ayrıca Hınıs Çayı’nda rafting etkinliğine katılmanız da mümkün. Sessizliğin ortasında kamp yaparken çıplak gözle gördüğünüz güzellikleri ölümsüz kılmak için manzara detaylarını fotoğraflayabilirsiniz. Hınıs Kanyonu’nun merkeze uzaklığı nedeniyle yola çıkmadan önce konumunuzu sevdiklerinize bildirmeli ve dikkatli olmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Doğada Yürüyüş
Rahatlama
Gezi

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan