Hayıtlı Koyu Kamp Alanı

Hayıtlı Koyu Kamp Alanı
4,00

--

--

Denizköy, Dikili/İzmir


Hakkında

Dikili Hayıtlı Koyu’nda sessiz ve sakin kampın tadını çıkartabilirsiniz. Hayıtlı Koyu, İzmir şehir merkezine yaklaşık 108 km’lik bir mesafede yer alıyor. Dolayısıyla şehir hayatından sıkıldığınızda bir kaçış rotası olarak ücretsiz kamp yapabileceğiniz Hayıtlı Koyu’na doğru yola çıkabilirsiniz. Koy çevresine toplu taşımayla gelmek için öncelikle Dikili’ye varmanız gerekiyor. Ardından Bademli servisine binerek ücretsiz koya ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araçla gelmek için de Dikili’ye vardıktan sonra Bademli Yolunu takip edebilirsiniz. Cadde üzerinde bir süre devam ettikten sonra Hayıtlı Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Hayıtlı Koyu’na giden yolun biraz bozuk olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle özellikle zemini alçak araçlarla gidecekseniz dikkatli olmanız gerekiyor.

Dikili Hayıtlı Koyu’nda şehir karmaşasından uzaklaşırken ağustos böceği sesiyle uyuyabilirsiniz. Üstelik günün en kıymetli zamanlarını masmavi bir denize girerek ya da yürüyüş yaparak geçirebilirsiniz. Hayıtlı Koyu’na geldikten sonra bulduğunuz bir düzlük üzerine çadırınızı kurabilirsiniz. Ancak Hayıtlı Koyu’nun özel işletmeye bağlı olmaması ihtiyaçlar bakımından bir hazırlık gerektirebiliyor. Bölgede wc, duş, market ya da restoran gibi alanlar mevcut değil. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı karşılamak için hazırlıklı gelmeniz gerekiyor. Hayıtlı Koyu’nun bir özel işletmeye bağlı olmaması eksiklik gibi görünse de aslında sakinlik için eşsiz bir fırsat sunuyor. Çadırınızı koy çevresine ücretsiz biçimde kurduktan sonra yalnızca doğanın sesiyle büyüleyici bir tatile imza atabiliyorsunuz. 

İzmir’in Dikili ilçesinde bulunan Hayıtlı Koyu’nu özel kılan niteliklerden biri de termal suyu. Koydan çıkan termal su, birçok hastalığın tedavisinde etkin olarak kullanılıyor. Dolayısıyla Hayıtlı Koyu’na gelmişken termal suyun iyileştirici gücünü de keşfetmenizi tavsiye ederiz. Hayıtlı Koyu’nun plajı incecik kumları ve yumuşacık sahil şeridiyle hayalinizdeki tatili gerçeğe dönüştürüyor. Bu sayede gün içerisinde masmavi bir denizde yüzme ve dalışın keyfini çıkartabiliyorsunuz. Doğayı keşfetmek isterseniz de çevrede trekking yolları bulunuyor. Bu yollarda bir doğa yürüyüşü yaparken çevrede bulunan eşsiz güzellikleri keşfederek benzersiz anılar biriktirebiliyorsunuz. Hayıtlı Koyu’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilerek hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan