Haydar Koyu Kamp Alanı

Haydar Koyu Kamp Alanı
4,30

--

--

Akbük/Didim/Aydın


Hakkında

Adeta bir kartpostalın içinde hissettiren muhteşem bölgelerden biri de Haydar Koyu. Yumuşacık kumsalın uzandığı cam gibi denizi ve etrafı çevreleyen çam ağaçlarıyla kendinizi adeta bir filmin içinde hissedebiliyorsunuz. Didim’in Akbük ilçesinde bulunan Haydar Koyu’nda muhteşem bir manzara eşliğinde huzurun derinliklerine inerken ücretsiz çadır kampı kurabiliyorsunuz. Konakladığınız süre boyunca hem sessizliğin tadını çıkartıyor hem de nadide güzelliğe sahip bir Ege Denizi’nde yüzebiliyorsunuz. Haydar Koyu’na inen yolun biraz bozuk olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle dikkatli gelmeniz gerekiyor. Özel araçla bölgeye gelirken İzmir-Aydın-Didim yolunu takip etmelisiniz. Ardından Akbük istikametine doğru yönelmelisiniz. Akbük mevkiine geldiğinizde koya inen yolun toprak ve engebeli olması araçlar için problem oluşturabilir. Ancak yine de yürümek istemezseniz kalan 500 metrelik yolu araçla inebilirsiniz. Üstelik aracınızı ücretsiz otoparka da park edebilirsiniz. Toprak yolu yürüyerek kat etmek isterseniz de yaklaşık 20 dakika sürecektir. 

Haydar Koyu’na giriş her ne kadar korkutuyor olsa da el değmemiş doğa güzelliğini gördükten sonra her türlü olumsuzluk geri planda kalıyor. Üstelik gölgelik bir ağacın altında kuş cıvıltısı ve denizin usul dalgalarıyla uyanmanın tadı paha biçilemez. Halk Plajı olan Haydar Koyu’nda ihtiyaçları karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme ya da tesis bulunmuyor. Ancak sıcaktan bunaldığınızda çevrede bulunan esnaflar imdada yetişiyor. Koyun çevresindeki ağaçlara soğuk içecek ve atıştırmalık servisi için birkaç kâğıt iliştirilmiş. Dolayısıyla sıcaktan bunaldığınız anda telefon ederek soğuk bir içecek siparişi verebiliyorsunuz. Ücretsiz halk plajına geldiğinizde güneşlenmek için bir şemsiyeye de ihtiyaç yok. Çam ağaçlarının büyük gölgesi sizin için harika bir güneşlenme alanı oluşturuyor. Haydar Koyu’nu cazip kılan özelliklerden biri de sığ denizi. Bu sayede koyda özgür ve güvenli yüzmenin keyfini çıkartabiliyorsunuz.

Bir doğa harikasını keşfetme fırsatı yakalayabileceğiniz Haydar Koyu’nda hem dinlenip hem de dinç kalabileceğiniz birçok aktivite fırsatı bulunuyor. Koya gelen patika yol üzerinde bir trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda sığ ve sakin bir denizde yüzme ve dalışın da keyfini çıkartabilirsiniz. Özellikle sualtı güzelliklerini keşfedebilmek için dalış yapmanızı öneririz. Sevdiklerinizle keyifli bir tatil için voleybol da oynayabilirsiniz. Kendinizle kalmak istediğiniz zamanlarda işe deniz dalgaları eşliğinde meditasyon yapabilir ya da kitap okuyabilirsiniz. Haydar Koyu’na gelmeden önce bölgenin bir işletmeye ait olmadığını bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan

Otopark