Hasan Dağı Kamp Alanı

Hasan Dağı Kamp Alanı
4,70

--

--

Dikmen/Aksaray Merkez/Aksaray


Hakkında

Türkiye’nin ortasında yürüyerek bulutlara ulaşacağınız bir kamp deneyimi için Hasan Dağı’na gidebilirsiniz. Mistik havası ve göz alıcı güzelliğiyle dikkat çeken Hasan Dağı, Aksaray’ın Dikmen mevkiinde bulunuyor. 3268 metre zirvesiyle volkanik bir dağ olan Hasan Dağı’nda dört mevsimin güzelliğini ayrı ayrı keşfetmek mümkün. Yaz sezonunda Hasan Dağı’nın eteklerinde büyülü bir güneşin batışını seyretme imkânı bulabilirsiniz. Sonbahar ve kış geldiğinde de bembeyaz bir rengin hâkim olduğu doğada tırmanış ve trekking gibi faaliyetlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Meşhur Hasan Dağı, şehir merkezine yaklaşık 30 km’lik bir mesafeye sahip. Dolayısıyla birbirinden çeşitli faaliyetleri deneme imkânı bulacağınız Hasan Dağı’na özel araç ve ilçe minibüsleriyle kolayca ulaşabilirsiniz.

Aksaray Ovası ve hatta Kapadokya’ya karşı kamp kurabileceğiniz Hasan Dağı’nın eteklerinde uzun süre unutulmayacak bir kamp deneyimi yaşayabileceksiniz. Yıl boyunca muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan Hasan Dağı Kamp Alanı’nda doğa yürüyüşü süresince yüzünüzü çevirdiğiniz her noktada başka bir güzelliği keşfetmek mümkün. Hasan Dağı’na tırmanış için güvenli bir rota olarak dağ evi istikametini kullanabilirsiniz. Dağ evi parkurunu kullandığınızda tırmanış süresince karşınıza sırasıyla Süt Kilisesi ve Keçi Yolu çıkıyor. Yol süresince trekking yapabilirsiniz. Zirve yürüyüşüne devam ederken Erciyes, Ekecik Dağları ile Tuz Gölü’nü görme imkânı yakalayabilir ve yaklaşık 6 saatlik bir süre içerisinde Hasan Dağı’nın zirvesine ulaşabilirsiniz. Hasan Dağı Kamp Alanı’nda çadır ve karavan ile konaklayabileceğiniz elverişli birçok rota mevcut. Ancak kamp süresi boyunca ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle kamp ekipmanları başta olmak üzere yemek ve su gibi olanakları kendi yanınızda getirebilirsiniz.

Tepesinde yıl boyu bembeyaz karları misafir eden Hasan Dağı Kamp Alanı’nda tırmanış başta olmak üzere trekking, yamaç paraşütü, fotoğrafçılık ve gezi gibi aktiviteleri yapabilirsiniz. Ancak Hasan Dağı’nın yüksek rakımı ve yıl boyu beyazla kaplanan hava koşulları nedeniyle sert soğuklardan korunmak için mutlaka koruyucu kıyafetler edinmelisiniz. Gece vakti uykuda ve çadır içinde sıcak kalmak için de kış kampına dayanıklı ekipmanlar edinerek Hasan Dağı’na gelebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Gezi
Rahatlama
Yamaç Parasutu
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan