Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı
3,80

--

--

Hacıllı, Şile/İstanbul


Hakkında

Köy havasında geleneksel bir şehir dokusunu keşfederken doğa kampını deneyimlemek için Hacıllı Şelalesi kamp alanını tercih edebilirsiniz. Hacıllı ilçesinde yer alan şelale, Şile merkezine yaklaşık 32 km’lik bir mesafede bulunuyor. Şehir merkezine yakın konumu sayesinde özellikle hafta sonları kampçılar tarafından tercih ediliyor. Hacıllı Şelalesi çevresinde ruhunuzu dinlendirirken kültürleneceğiniz kampta çadır ya da karavan konaklaması yapabilirsiniz. Bölgenin kolay ulaşım imkânı sayesinde gidiş için toplu taşıma, özel araç ya da karavan kullanabiliyorsunuz. Bu sayede tatil için ayırdığınız vakitler ulaşımda geçmiyor.

Şelale çevresinde Hacıllı Köyü itibariyle çok geniş bir düzlükte kamp alanı mevcut. Bu sayede hem çadır hem de karavanınız ile konforlu bir konaklama yapabiliyorsunuz. Üstelik konforlu konaklama keyfinize huzur bulacağınız bir kuş cıvıltısı ve şelale sesleri de eşlik ediyor. Hacıllı Şelalesi kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı kamp tecrübelerine dayanarak karşılamanız şart hâle geliyor. Bunun yanı sıra yeme-içme ya da elektrik gibi ihtiyaçlarınızı köyde karşılayabiliyorsunuz. El değmemiş Hacıllı Şelalesi kamp alanı özellikle sessiz ve huzurlu bir kamp tatili geçirmek isteyenlere hitap ediyor. Siz de şehir gürültüsü ve yaşam rutinlerinden sıkıldıysanız kısa sürede kamp alanına gidebilirsiniz.

Doğanın bir armağanını sunan Hacıllı Şelalesi çevresinde trekking yapabileceğiniz birçok patika yolu bulunuyor. Bu sayede hem şehri hem de doğanın mucizelerini keşfedebiliyorsunuz. 1,5 km’ye ulaşan bir mesafede kamp alanından yola çıkıp şelaleye doğru yürüyebilirsiniz. Üstelik şelaleye vardığınızda bir üst noktaya tırmanarak Gürlek Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda şelale içerisinde yüzmeyi de deneyebilirsiniz. Ücretsiz Hacıllı Şelalesi kamp alanında konaklarken güvenliği sağlamak için öncelikle köy muhtarına bilgi vermenizi tavsiye ederiz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Ağaçlık alan