Haccağız Yaylası Kamp Alanı

Haccağız Yaylası Kamp Alanı
4,00

--

--

Haccağız / Seben / Bolu


Hakkında

Bol yeşil ve ormanlık bir bölgede ücretsiz kamp deneyimi için Haccağız Yaylası’nı ziyaret edebilirsiniz. Deniz seviyesinden 1500 ile 2200 metrelik bir rakımda bulunan Haccağız Yaylası’nda yemyeşil bir doğanın içerisinde çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. Huzurlu ve sakin bir atmosfer vadeden meşhur Haccağız Yaylası Kamp Alanı, Bolu’nun Seben ilçesine bağlı bir köyde bulunuyor. Böylece köy hayatına da kendinizi yakın hissedebileceğiniz keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Yoğun kar yağışının hâkim olduğu dönemlerde Haccağız Yaylası’na özel araçla ulaşım sağlanamıyor. Kar yağışı olmadığı yaz- kış ve bahar mevsimlerinde yaylaya özel araçla gelmek için Aladağ’dan indikten sonra Seben yönüne devam etmelisiniz. Ardından 10 km boyunca yolu devam ettikten sonra Seben tabelasının yan tarafından ormanlık alana doğru dönüş yapmalısınız. Beton köprüyü geçtikten sonra sola döndüğünüzde Haccağız Yaylası Kamp Alanı’na güvenle ulaşabilirsiniz.

Yemyeşil bir manzarayla görenleri kendine hayran bırakan Haccağız Yaylası’nda özel bir tesis ya da işletme bulunmuyor. Bu nedenle yaylaya gelirken ekipman ve yemek konusunda mutlaka tedarikli gelmeniz gerekiyor. Haccağız Yaylası’nda yemyeşil ağaçların arasından içeri süzülen büyüleyici bir doğa manzarası hâkim. Ayrıca Bolu dağlarından gelen ferahlatıcı bir atmosferle kendinizi yenilenmiş hissedebiliyorsunuz. Şehir kalabalığından kaçarak huzurlu bir bölgede kafa dinlemek isterseniz kamp kaçamağınız için Haccağız Yaylası’nı güvenle tercih edebilirsiniz. Deniz seviyesinden yüksek bir rakımda bulunan yaylaya kışın gidecekseniz Bolu’nun sert soğuklarına maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle bölgeye gelirken soğuğa dayanıklı dört mevsim çadır ve kaliteli bir uyku tulumu bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Haccağız Yaylası’nda fiziksel ve ruhsal olarak iyi hissedebileceğiniz çeşitli imkânlar mevcut. Yaylanın kenarında büyüleyici bir manzaraya karşı yoga ya da meditasyon yapabilirsiniz. Ayrıca yemyeşil bir doğayı keşfederken trekking ya da koşu yaparak nefesinizi düzenleyebilirsiniz. Doğa yürüyüşü yaparken şahit olduğunuz birbirinden çeşitli doğal güzellikleri ölümsüz kılmak için fotoğraf çekebilirsiniz. Haccağız Yaylası Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin tesis konusunda noksanlığını göz önünde bulundurarak hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan