Günnücek (Marmaris) Orman Parkı

Günnücek (Marmaris) Orman Parkı
4,40

marmaris.tabiat.gov.tr/

02524136996

Sarıana, Mustafa Münir Elgin Blv., Marmaris/Muğla


Hakkında

Ege’nin mevsim ağaçlarıyla çevrili yemyeşil doğasını keşfederken macera dozu yüksek aktivitelerini deneyimleyebileceğiniz bir kamp için Günnücek Orman Parkı'nı tercih edebilirsiniz. Muğla’nın Marmaris ili ve Günnücek bölgesinde bulunan doğa harikası, ilçe merkezine 1 km’lik mesafede yer alıyor. Bölgeye toplu taşıma aracıyla geliyorsanız yakınında inip kalan yolu yürüyerek kat etmeniz gerekiyor. Özel araç ile geliyorsanız da yemyeşil Günnücek Orman Parkı'na Marmaris ilçe merkezinden Mustafa Münir Elgin Bulvarı yolunu kullanarak çok kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Ruh ve bedensel olarak rahatlayacağınız çeşitli aktiviteleri için elverişli bir atmosfer sunan Günnücek Parkı'na girerken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Dolayısıyla bu durum, ücretsiz bir şekilde piknik yaparken doğanın çeşitli mucizelerini keşfetme fırsatı sağlıyor.

300 dönümlük geniş bir ormanın içinde kurulan Günnücek Orman Parkı'nda 50 çeşit farklı kuş türü bulunur. Bölgede konaklarken birbirinden farklı kuş türlerini keşfedebilir ve anı ölümsüzleştirmek için fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Sığ ağaçlarla kaplı ormanlık alanda dilediğiniz bölgede sessizliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Günnücek Orman Parkı; yüzme, yürüyüş, ateşsiz piknik, oryantasyon ve grup tartışmaları gibi zihinsel ve bedensel aktiviteyi artırarak tabiatı keşfedeceğiniz birçok aktivite fırsatı sunuyor. Ayrıca Sığla ormanları; aromatik kokusu ve atmosferiyle mutluluk hormonu salgılamanızı sağlayarak stresin azalmasını sağlıyor. Bu özelliğiyle “Terapi Ormanları” özelliğini de taşıyor. 

Yemyeşil bir doğadan nasibini alan doğa harikası Günnücek Orman Parkı'nda hem zihinsel hem de fiziksel birçok aktiviteyi deneme fırsatı bulabilirsiniz. Denize oldukça yakın bir konumda bulunan bölgede yüzme ve dalış yapabilirsiniz. Aynı zamanda heybetli dağlarla çevrili orman parkı sizin için fotoğrafçılık, bisiklet turu, manzara seyri ve piknik imkânı sunacaktır. Birbirinden keyifli etkinlikleri deneyimlerken huzur bulacağınız bir atmosfer için Günnücek Orman Parkı'nı tercih edebilirsiniz. Bölgeye doğru yola çıkmadan önce fiyat politikası ve müsaitlik durumu için iletişime geçmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Mini kamp alanı

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Merkezi kamp ateşi

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Kapalı alan oyun tesisleri

Çocuk eğlence programı

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Çocuk parkı

Buzdolabı

Restoran

Masalar ve banklar

TV bağlantısı

Voleybol alanı

Çamaşır makineleri

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş

Revir

Mescid (Bay)