Gümüşlük Halk Plajı Kamp Alanı

Gümüşlük Halk Plajı Kamp Alanı
3,30

--

--

Gümüşlük, Açelya Sk., Bodrum/Muğla


Hakkında

Yaz deyince Bodrum’un gözdesi hâline gelen Gümüşlük Halk Plajı’nda özgürce yüzerken ücretsiz çadır kampının keyfini çıkartabilirsiniz. Yalıkavak yolu üzerinde bulunan Gümüşlük Halk Plajı’nda çadırınızı kurarken enerjik bir şehir dokusunu keşfedebilirsiniz. Haftanın neredeyse her günü yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen Gümüşlük Halk Plajı’na ulaşım için hem toplu taşıma hem de özel aracı tercih edebilirsiniz. Özel araç ile gelecekseniz Gümüşlük’e gelip Yalıkavak yolunu takip ederek bölgeye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda özel aracınızı otoparka park edebilirsiniz. Ancak bunun için küçük bir ücret ödemeniz gerekebilir. Toplu taşımayla kamp alanına gelecekseniz de Bodrum ve Turgutreis’ten Gümüşlük istikametine doğru yarım saatte bir aralıklarla giden minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Gümüşlük Halk Plajı’nda birçok imkân da bulunuyor. Ege Denizi’nde yüzmenin keyfini çıkartırken şezlong, şemsiye, duş ve soyunma kabinini ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. Ancak halk plajında yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınız için dışarıdan dayanıklı besinler getirmeniz gerekiyor. Gümüşlük Halk Plajı’nın kumsalında taş bulunmuyor. Tamamı kumdan oluşan plajda denizin de hemen derinleştiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle yüzme tecrübenize güvenmiyorsanız dikkatli olmanız gerekebilir. Gümüşlük Halk Plajı’nda iki cankurtaran ve bir güvenlik elemanı hizmet veriyor. Bu sayede güvenliğe dair soru işaretlerine maruz kalmıyorsunuz.

Gümüşlük Halk Plajı’nda huzurlu bir çadır kampı kurarken kendinizi iyi hissedebileceğiniz deneyimler de edinebilirsiniz. Tertemiz Ege Denizi’nde yüzme ve dalışın size çok iyi geleceğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda şehirde bir gezi yapabilir ya da doğayı keşfedeceğiniz trekkingi deneyebilirsiniz. Şehre oldukça yakın konumda bulunan Gümüşlük Halk Plajı’nda konaklarken bisiklet turu yapmanızı da tavsiye ederiz. Kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgede yeme-içme hizmeti bulunmadığını bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Soyunma Dolapları

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet

Duş