Göçkün Kamp Alanı

Göçkün Kamp Alanı
4,30

--

--

Göçkün / Amasra / Bartın


Hakkında

Bartın Amasra’nın nadide koylarından biri olmaz özelliğine sahip Göçkün, muhteşem doğası ve sakinliğiyle kamp severlere hitap ediyor. İlçe merkezine 30 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan Göçkün kumsalı özellikle yaz ayında çok fazla ziyaret ediliyor. Bölgedeki kumsalın 2017 yılında yıkılan Avara Köprüsü nedeniyle ikiye ayrılması dere ile denizi buluşturuyor. Bu sayede ender bulunan bir doğa harikasına tanıklık etme fırsatı doğuyor.

Nadide güzellik Göçkün’ün berrak denize uzanan kumsalı oldukça temiz ve düz. Bu sayede çadırınızı düz bir bölgeye kolayca kurabilirsiniz. Görenleri büyüleyen doğa harikası kamp bölgesinin çevresinde herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Bu nedenle bölgede kamp yaparken huzurlu bir sessizliğin tadını çıkartabilirsiniz. Bölgede özel işletmelerin olmaması nedeniyle yeme-içme gibi temel ihtiyaçları kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekiyor. Özellikle yemek ihtiyaçları için yanınızda çabuk bozulmayan ve enerji verici gıdalar bulundurabilirsiniz.

Göçkün bölgesinde temel ihtiyaçların yanı sıra elektrik de bulunmuyor. Bu nedenle gelmeden önce şarj ekipmanlarını da yanınızda getirebilirsiniz. Büyüleyici kamp bölgesine Kurucaşile istikametinde ilerleyip Çakrazşeyhler köyünü geçtikten sonra Göçkün Köyü yol ayrımından ulaşabilirsiniz. Ancak kumsala varmadan yaklaşık 200 metre önce aracınızı park edip kalan yolu yürümeniz gerekir. Bölgeye ulaştıktan sonra mavi ve yeşilin buluştuğu müthiş konumda dilerseniz sakin bir tatilin tadını çıkartabilir, dilerseniz de yüzme ve dalış gibi aktiviteleri deneyebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

28°/21° C

Clouds

Pzt (15.Tem)

28°/24° C

Clouds

Sal (16.Tem)

29°/23° C

Clouds

Çar (17.Tem)

31°/22° C

Clear

Per (18.Tem)

31°/25° C

Clear

Cum (19.Tem)

Aktiviteler

Yüzme (Nehir)
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Gezi
Rahatlama
Dalış

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Deniz kenarı

Nehir kenarı

İmkanlar

Ağaçlık alan