Gizli Liman Kamp Alanı

Gizli Liman Kamp Alanı
4,60

--

--

Dereköy Şahinkaya Köyü, Gökçeada/Çanakkale


Hakkında

Gökçeada’da geniş bir kumsala ev sahipliği yaparken berrak denizi kucaklayan ferah sahilde kamp yapmak istiyorsanız Gizli Liman’ı tercih edebilirsiniz. Ücretsiz kamp alanı Gökçeada’nın en batı bölgesinde yer alır. Uğurlu Köyü çevresinden ulaşımın kolay sağlandığı kamp bölgesine özellikle sezon dâhilinde rağbet oldukça fazladır. Huzuru bulacağınız kamp alanına ulaşabilmek için özel aracınızı tercih edecekseniz yolların zorlu olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bölgeye toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak isterseniz de öncelikle Gökçeada’nın batısında yer alan Uğurlu Köyü’ne gelmeniz gerekir. Köye vardıktan sonra kıyı istikametini takip ederek kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uğurlu Plajı çevresine 200 metre uzaklıkta yer alan Gizli Liman kamp alanına çadır kuracaksanız özel tesislerin yokluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Yeme-içme gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için Uğurlu Köyü plaj çevresinde bulunan özel tesislerden yararlanabilirsiniz. Özellikle kamp alanına gelmeden önce yolda tüm eksikleri gidermenizi tavsiye ederiz. Gökçeada’nın diğer koylarına nazaran daha ulaşılabilir bir konumda bulunan Gizli Koy çevresi kamp sezonunda kalabalık olabilir. Sessizliği tercih ediyorsanız tenha bir noktaya çadırınızı kurabilir ve gün boyu masmavi bir denizle manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

Yıl boyunca ihtiyacınız olan tertemiz oksijeni yakalayacağınız ücretsiz kamp alanı aynı zamanda birçok aktivite için de olanak sağlar. Gizli Liman çevresinde fiziksel gücünüzü kuvvetlendirirken doğayı keşfetmenizi sağlayacak bir trekking planlayabilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin berrak ve sakin sularında dalışın keyfini çıkartabileceksiniz. Böylece Gökçeada sualtı zenginliğini keşfetme imkânı bulabilirsiniz. Çanakkale’nin gizli cenneti Gökçeada’da benzersiz anılar biriktirmek isterseniz de fotoğraf makinenizin eşlik edeceği bir gezi planlamanızı öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Market

Sıcak su

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş