Gıynap Koyu Kamp Alanı

Gıynap Koyu Kamp Alanı
4,50

--

--

Datça/Muğla


Hakkında

Datça ilçe merkezine yaklaşık 34 km’lik bir mesafede bulunan Gıynap Koyu kamp alanında kendinizi özgür ve huzurlu hissedebileceksiniz. Gıynap Koyu, Datça’da Knidos Antik Kenti’ne gelmeden hemen yol sonunda yer alıyor. Bölgeye özel araç ya da toplu taşıma ile gelecekseniz Knidos yoluna kadar ilerleyip kalan yolu yürüyerek kat etmeniz gerekiyor. Özel aracınızla geliyorsanız da yolda aracı bırakarak kalan yolu yürüyerek devam edebilirsiniz. Koya daha rahat şekilde ulaşmak isterseniz tekne turlarıyla bölgeye gelebilirsiniz. Gıynap Koyu’na ulaşım imkânlarının sınırlı olması özellikle çadır kampı için sessiz ve huzurlu bir atmosfer sunuyor. Siz de kampta sessizlikten yanaysanız yönünüzü Gıynap Koyu’na çevirebilirsiniz.

Kos ve İncirli Adalarını gören bölgede enfes bir manzarayla baş başa kalabileceksiniz. Üstelik koy denizi akvaryumu andıran benzersiz bir berraklığa sahip. Adeta dibi görünen denizde yüzerken vücudunuzda biriken negatif duyguları ortadan kaldırabilirsiniz. Büyüleyici koyun sahil kısmı olabildiğince dar bir yapı ve taşlık zeminden oluşuyor. Sahilin hemen bitim noktasında bulunan düzlük bölgeye çadırınızı güvenle kurabilirsiniz. Huzurlu bir konaklama imkânı bulacağınız kamp alanı çevresinde herhangi bir özel işletme ya da tesis bulunmuyor. Dolayısıyla günlük yeme-içme gibi temel ihtiyaçları kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekiyor. Bu sayede profesyonel bir kamp deneyimi de kazanmış oluyorsunuz.

Benzersiz bir deniz ve muhteşem doğayı birleştiren kamp alanı çevresinde yapabileceğiniz birçok etkinlik bulunuyor. Kendinizle baş başa kalmak isterseniz bölgede yoga yapabilir ya da muhteşem bir manzara karşısında en sevdiğiniz kitabı okuyabilirsiniz. Çevreyi keşfetmek isterseniz gezi yapabilir ya da trekking deneyebilirsiniz. Muhteşem denizi keşfetmek isterseniz de yüzme ve dalış gibi aktiviteleri mutlaka denemelisiniz. Ücretsiz kamp alanı çevresinde herhangi bir işletme bulunmadığı için yolda yeme-içme gibi türlü ihtiyaçları karşılamanız gerektiğini unutmayın.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

19°/18° C

Clouds

Pzt (22.Nis)

22°/20° C

Clouds

Sal (23.Nis)

21°/18° C

Clouds

Çar (24.Nis)

18°/16° C

Clouds

Per (25.Nis)

17°/16° C

Clear

Cum (26.Nis)

20°/20° C

Clear

Cmt (27.Nis)

20°/19° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan