Gerence Koyu Kamp Alanı

Gerence Koyu Kamp Alanı
4,50

--

--

Balıklıova, Urla/İzmir


Hakkında

Masmavi deniz ve altın sarısı kumsalıyla büyüleyen bir noktada kamp tatili yapmak için Gerence Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Görenleri ilk bakışta büyülemeyi başaran meşhur Gerence Koyu, Çeşme’nin Ildır yolu istikameti üzerinde bulunuyor. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz bölgeye özel araçla gelmek isterseniz sahil yolu üzerinde gidişi sürdürerek Narlıca ve Ildır’ı geçerek koya ulaşabilirsiniz. Ulaşım için toplu taşımayı kullanacaksanız da Ildır-Balıkova istikametinde çalışan minibüsleri tercih edebilirsiniz. Minibüsten Gerece Koyu yolu üzerinde inerek yaklaşık 5 dakikalık yürüme sonrasında kamp alanına ulaşabilirsiniz.

Benzersiz manzarasıyla eve geri dönmek istemeyeceğiniz Gerence Koyu çevresinde ücretsiz çadır kampı kurabiliyorsunuz. Ancak Gerence Koyu’nda ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız özel işletme ya da tesisler bulunmuyor. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı profesyonel kamp tecrübelerine bağlı kalarak karşılamanız gerekiyor. Gerence Koyu’nda ateş ve mangal yakmak da yasaklanmış. Bu nedenle kamp alanına gitmeden önce ateş yakamayacağınızı bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz. Gerence Koyu’nda konaklarken yeme ve içme gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için yürüyerek 20 dakika ve araçla 5 dakika uzaklıktaki Palamutbükü’ne gidebilirsiniz. Koyda ateş yakmak mümkün olmasa da tüp kullanımı serbest. Bu sayede Palamutbükü mevkiinde marketten aldığınız ya da evden getirdiğiniz besinleri tüp üzerinde pişirebilirsiniz. 

Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Gerence Koyu’nda birçok aktivite imkânı da bulunuyor. Doğanın muhteşem manzarasıyla bütünleşmiş bölgede sabahın ilk saatleriyle yoga ya da meditasyon yapabilirsiniz. Aynı zamanda benzersiz bir oksijenle ruhunuzu iyileştirmek için trekking ya da bisiklet sürüşü de yapabilirsiniz. Gerence Koyu’na doğru kamp kurmak için yola çıkmadan önce çevrede herhangi bir özel işletmenin bulunmadığını unutmamalı ve hazırlıklı gelmelisiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan