Gemleyik Koyu Kamp Alanı

Gemleyik Koyu Kamp Alanı
4,00

--

--

Adrasan, Kumluca/Antalya


Hakkında

Konakladığınız süre boyunca şehir gürültüsünden uzaklaşacağınız bölgelerden biri de Gemleyik Koyu. Adrasan ilçesi sınırları içerisinde Akseki ve Ceneviz Koyu arasında yer alan bu bölge, bakir kalmış doğasıyla adım attığınız andan itibaren uzun süre unutulmayacak birçok anı biriktirmenizi sağlıyor. Uzun yıllar süresince bakir kalmayı başarmış Gemleyik Koyu Kamp Alanı çok fazla kişi tarafından bilinmiyor. Bu durum da bölgeyi olabildiğince sakin ve el değmemiş bir hâle getiriyor. Çok sert ve dik yokuşlarla oluşan Gemleyik Koyu'na kara yolundan maalesef ulaşım mümkün değil. Ancak trekking sevdalısı ya da profesyonel bir dağcıysanız kara yolunu tercih edebilirsiniz. Adrasan Gemleyik Koyu’na ulaşım deniz yolu ile kolaylıkla sağlanıyor. Bunun için Adrasan’ın sahil şeritlerinden bir tekne turunu tercih ederek birçok koyla birlikte Gemleyik bölgesini de ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretiniz esnasında bulduğunuz tenha bir alana çadırınızı kurabilirsiniz.

Adrasan’ın saklı cenneti Gemleyik Koyu, harita konumunda bile direkt olarak çıkmıyor. Oldukça bakir kalmış koyda şehrin yorucu gürültüsünden uzaklaşırken doğanın dinlendirici atmosferiyle baş başa kalabileceksiniz. Dolayısıyla Gemleyik Koyu Kamp Alanı’nda kişisel ihtiyaçlarınız noktasında neredeyse hiçbir imkân bulunmuyor. Bu nedenle özellikle temiz su ve yeme-içme gibi konularda hazırlıklı gitmeniz gerekiyor. Gemleyik Koyu’nda çadır kampı yaparken aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer konu da telefon sinyali. Kamp bölgesinde ne yazık ki telefon çekmiyor. Bu nedenle günübirlik çadır kampı kuracak ya da uzun süre kalacaksanız konakladığınız süreden önce mutlaka konum bilgisini vermelisiniz. 

Doğanın saklı kalmış bir yüzünü yansıtan Gemleyik Koyu’nda masmavi bir denizde yüzme şansı yakalarken bölgede ilgi çekici trekking rotaları bulabileceksiniz. Yanınıza aldığınız bir su ve yiyecekler ile koyu keşfedebilirsiniz. Günübirlik konaklamak isterseniz de tekne turlarıyla bölgeye varıp, ertesi gün gelecek olan turla dönebilirsiniz. Bunun için mutlaka tekne kaptanıyla iletişime geçmenizi öneririz. Gemleyik Koyu’nun mahrum kalmış olduğu olanakların, şahit olacağınız bir doğa harikası yanında hemen unutulacağını söyleyebiliriz. Özellikle şahit olduğunuz birçok doğa güzelliğini kalıcı hâle getirmek için doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Adrasan Gemleyik Koyu Kamp Alanı’na gelmeden önce konum bildiriminde bulunmayı unutmamalısınız. Ayrıca yanınızda bir ışık kaynağı da bulundurabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan