Fundabükü Plajı Kamp Alanı

Fundabükü Plajı Kamp Alanı
4,50

--

--

Kuyucak, Menteşe/Muğla


Hakkında

Kalabalık ve kargaşadan uzak kalacağınız kamp rotalarından biri de Fundabükü Plajı. Muğla’nın Menteşe sınırlarında yer alan Fundabükü Plajı Kamp Alanı çok fazla kişi tarafından bilinmiyor. Bu durum da bölgeyi olabildiğince sessiz ve tenha bir hâle getiriyor. Fundabükü Plajı’nın özellikle gürültüden uzak oluşu ve muhteşem bir manzaraya kucak açan konumuyla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Sahil şeridinde ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz Fundabükü Plajı’na özel aracınız ve toplu taşıma seferleriyle gidebilirsiniz. Bölgeye giderken tercihiniz özel araçtan yana olacaksa Akyaka ilçe merkezi üzerinden Atatürk Caddesi’ni kullanarak yaklaşık 7 dakikalık bir sürüş süresi sonunda ulaşabilirsiniz. Funda Plajı’na ulaşımın bir diğer alternatifini kullanarak merkezden Akyaka ilçesinde hizmet veren araçları tercih edebilirsiniz. Kamp alanına vardığınızda şahsi araç ya da karavanınızı park edebileceğiniz elverişli rotalar bulabilirsiniz.

Huzurla tanışacağınız Akyaka Fundabükü Plajı Kamp Alanı özel bir işletmeye ait değil. Dolayısıyla ücretsiz kamp alanında ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamalısınız. Bunun için kısa sürede Akyaka merkezine ulaşarak tesislerden faydalanabilir ya da herhangi bir ücret ödemek istemezseniz bölgeye hazırlıklı gelebilirsiniz. Doğada yer alan birbirinden çeşitli mucizelere sade bir gözle tanıklık edeceğiniz Fundabükü Plajı Kamp Alanı muhteşem bir atmosfere sahip. Böylece kamp kurduğunuz süre boyunca hem fiziksel hem de zihinsel olarak yenilenmiş hissedebileceksiniz. 

Akyaka’nın sahil şeridinde yer alan Fundabükü Kamp Alanı’nda ücretsiz bir şekilde konaklarken birçok aktiviteyi de deneyebilirsiniz. Öncelikle sırtınızı vermiş olduğunuz muhteşem doğanın güzelliklerini keşfetmek için gezi ve trekking yapabilirsiniz. Ayrıca şehrin rengarenk sokaklarını keşfederek tarihine tanıklık etmek için bir şehir gezisi yapmanızı öneririz. Bunun yanı sıra gece gündüz tanıklık edeceğiniz masmavi sularda yüzme, dalış ya da olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Bu noktada bölgenin kayalık yapısı ve deniz kestanelerine dikkat etmenizi öneririz. Denizin kestaneli yapısından rahatsız olacaklar için deniz ayakkabısı getirmeyi öneririz. Fundabükü Plajı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilerek; hazırlıklı gelmeli ve konum bildiriminde bulunmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Karavan park alanı

Ağaçlık alan