Fedon Koyu Kamp Alanı

Fedon Koyu Kamp Alanı
4,20

--

--

Altınkum, Çeşme/İzmir


Hakkında

Çeşme’nin incisi Fedon Koyu, tatil anlayışı sessizlik ve huzurdan ibaret olan herkese hitap etmeyi başarıyor. Çeşme’nin Altınkum bölgesinde bulunan Fedon Koyu, huzurlu bir çadır kamp tatili için oldukça ideal. Küçük bir yüzölçümüne sahip kamp alanı özellikle akşam vakitleri denizciler gittiğinde çok daha tenha ve sakin bir hâl alıyor. Dolayısıyla akşam vakitlerini parlak yıldızların altında sessizliğin keyfini çıkartacağınız bir hamak aktivitesiyle sonlandırabiliyorsunuz. 

Altınkum’un berrak denizine ev sahipliği yapan Fedon Koyu çevresinde kamp boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme ya da tesis bulunmuyor. Ancak bu durum her ne kadar olumsuz gibi gözükse de sessizliği sevenler için bulunmaz bir imkân sunuyor. Fedon Koyu’nda çeşitli ihtiyaçlarınız konusunda temkinli olmak için yeme-içme gibi temel gereksinimleri yolda karşılayabilir ya da evden dayanıklı besinler getirebilirsiniz. Küçük ve şirin Fedon Koyu’na özel araçla Altınkum Halk Plajı istikametini takip ederek ulaşabilirsiniz. Ancak koya gelen yolun biraz bozuk olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenle gelirken altı alçak araçları tercih etmemelisiniz.

İzmir’in muhteşem günbatımı manzarasına şahit olabileceğiniz Fedon Koyu’nda hem vücudunuzu hem de zihninizi rahatlatacak çeşitli aktiviteleri bulabilirsiniz. Denizi temiz ancak hafif dalgalı olsa da yüzme ve dalış muhteşem bir etkinlik olacaktır. Aynı zamanda bölgede trekking ve bisiklet sürüşü yaparak doğayı da keşfedebilirsiniz. Bakir kalmış bir koyda kamp yaparken sessizliğin keyfini çıkarmak isterseniz de yoga ve meditasyon yapabilirsiniz. Kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgede hiçbir tesis olmadığını bilmeli ve hazırlıklı gelmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Bisiklet
Balık Tutma
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan