Eskil Yaylası Kamp Alanı

Eskil Yaylası Kamp Alanı
4,00

--

--

Eskil/Aksaray


Hakkında

Şehrin tarihi dokusunu keşfederken eşsiz bir güzelliğe tanık olacağınız rotalardan biri de Eskil Yaylası. Aksaray’ın incisi Eskil Yaylası, sahip olduğu yoğun oksijenle birlikte sıra dışı güzelliğiyle gören herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Bu sayede Eskil Yaylası’nın senenin her sezonu kampçı ve doğaseverlerin akınına uğradığını söylemek mümkün. İlçedeki kampçılık faaliyetlerinin Eskil Belediyesi tarafından da desteklendiği yaylalara doğa yürüyüşü ve kamp için ilçe merkezinden toplu taşıma ya da özel aracı kullanarak ulaşmak mümkün. Eskil Yaylası Kamp Alanı’na adım attığınız andan itibaren tarihi bir güzelliğin içerisinde çadır ya da karavanınızla dilediğiniz düzlükte konaklayabilirsiniz.

Eskil Yaylası’nın şehir merkezine yaklaşık 70 km’lik bir mesafesi mevcut. Aynı zamanda yaylalar Eskil ilçesinde konumlanıyor. Bu durum da hiçbir özel tesisin bulunmadığı Eskil Yaylası Kamp Alanı’nda ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir kolaylık sağlıyor. Yaylada kamp kurduğunuz süre boyunca yeme-içme, su ya da ekipman konusunda eksiklik yaşarsanız kısa sürede ilçe merkezindeki market ve bakkal gibi tesislerden faydalanabilirsiniz. Harika bir doğaya ev sahipliği yapan Eskil Yaylası Kamp Alanı’nda bir yanınızda büyüleyici Hasan Dağı ve bir yanınızda birbirinden geniş ovaların manzarasını keşfedebilirsiniz. Yöre halkı tarafından çeşitli etkinliklerin de düzenlendiği Eskil Yaylası’nda yerleşim tarihi oldukça eski yıllara dayanıyor. Dolayısıyla Eskil Yaylası’nda kamp yaparken tarihin derinliklerinde kalmış bir şehir kalıntılarına tanıklık edebilirsiniz. 

Aksaray’ın huzur ve sakinlik noktası Eskil Yaylası’nda kendinizi iyi hissedebileceğiniz birçok aktiviteyi deneme imkânı bulabilirsiniz. Yayla çevresinde büyüleyici manzaraları keşfederek fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Ayrıca Eskil Yaylası Kamp Alanı’nda trekking yapabileceğiniz elverişli noktalar da mevcut. Üstelik Hasan Dağı’nın heybetli manzarası karşısında yoga ve meditasyonun tatmin edici olacağını söyleyebiliriz. Aksaray sınırlarında bulunan Eskil Yaylası Kamp Alanı’na kış vakti gelirseniz yörenin sert soğuklarına maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle kampçılık için yaylaya gelirken kış kampına uygun ekipmanlar getirmenizi tavsiye ederiz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan