Esenceli Köyü Kamp Alanı

Esenceli Köyü Kamp Alanı
4,50

--

--

Esenceli Köyü Merkez, Şile/İstanbul


Hakkında

Şehir karmaşasından uzaklaşacağınız huzurlu bir kamp alanı arıyorsanız Esenceli Köyü’nü tercih edebilirsiniz. Ömerli Barajı çevresinde yer alan Esenceli Köyü kamp alanı, Şile merkezine yaklaşık 38 km’lik bir mesafede bulunuyor. Özel araçla kolay ulaşım sağlanabilen bölgede kafa dinleyebileceğiniz olabildiğince huzurlu bir kamp tatili yapabiliyorsunuz. Köyün muhteşem havasıyla çevrelenmiş Esenceli Köyü kamp alanında geleneksel hislerinizi destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda şahit olduğunuz muhteşem doğa güzellikleriyle de uzun süre unutulmayacak kıymetli kamp anıları biriktirebilirsiniz. Özel araç ile kolay ulaşım sağlanabilen bölgeye karavan ile de gidebiliyorsunuz. Arzunuza göre ücretsiz kamp bölgesinde hem çadır kurabilir hem de karavan kampı yapabilirsiniz.

Esenceli Köyü kamp alanı özellikle hafta sonları piknik yapmak isteyen şehirliler tarafından rağbet görüyor. Bu nedenle kampınızı daha sessiz ve sakin bir atmosferde yapmak isterseniz hafta içini tercih edebilirsiniz. Esenceli Köyü çevresinde günlük wc ya da yeme-içme gibi temel ihtiyaçları karşılayabileceğiniz özel bir işletme bulunmuyor. Bu nedenle birçok ihtiyacınızı kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekiyor. Söz konusu ihtiyaçlar için Esenceli Köyü yakınlarında büfe ve marketlerden alışveriş yapabilir ya da yiyeceklerinizi evden getirebilirsiniz. Diğer ihtiyaçlar için de profesyonel kamp tecrübelerinizi kullanabilir ya da portatif kamp ekipmanları edinebilirsiniz.

Yemyeşil ağaçların suya yansımasıyla adeta mest olacağınız ücretsiz kamp alanında çeşitli aktiviteleri de deneyebilirsiniz. Denize yakın konumda bulunan Esenceli Köyü’nde konaklarken yüzme ya da dalış yapabilirsiniz. Aynı zamanda özel aracınızda getirdiğiniz bisiklet ile bir sürüş keyfi yapabilirsiniz. Büyükşehirden uzaklaşmışken yüksek oksijenin tadını çıkarmak isterseniz de yürüyüş parkurlarında rahatlatıcı bir trekking yapabilirsiniz. Üstelik yaptığınız doğa yürüyüşü hem sizi dinlendirecek hem de çeşitli güzelliklere şahit olmanızı sağlayacaktır. Esenceli Köyü kamp alanına doğru yola çıkmadan önce çevrede bir işletmenin olmadığını bilmeli ve hazırlıklı gitmelisiniz.


Yorumlar

Elif
2023 May
Merhaba, Esenceli Kamp Alanı’nda ücretsiz bir şekilde kamp yapanlar bulunuyor. Esenceli baraj kıyısında çadır kurabileceğiniz ücretsiz göl kenarı alanları bulabilirsiniz. Ancak çevrede özel bir tesis olmadığını bilerek hazırlıklı gitmenizi öneririz. Gitmeden önce baraj çevresi hakkında bilgi alabilirsiniz🙋‍♀️

Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yüzme (Nehir)

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Ağaçlık alan