Esenbahçe Kamp Alanı

Esenbahçe Kamp Alanı
4,60

esenbahcekampalan.business.site/

0 506 364 25 56

Ballıöz, Ballıöz Köyü Yolu, Antakya/Hatay

Özel işletme


Hakkında

Hatay’ın Antakya ilçesinde doğa yaşamını keşfedeceğiniz bir kamp deneyimi için Esenbahçe Kamp Alanı’na doğru yola çıkabilirsiniz. Antakya’nın Ballıöz istikametinde hizmet veren kamp işletmesi, dere kenarı ve ağaçlık bir mevkide konumlanıyor. Bu sayede gün içerisinde doğanın eşsiz kaynaklarıyla zaman geçirme şansını bulabilirsiniz. Esenbahçe Kamp Alanı’nın Hatay şehir merkezine 6,9 km’lik bir mesafesi bulunuyor. Böylece özel araçla şehir merkezinden yola çıktığınızda yaklaşık 15 dakikalık bir sürüş süresi sonunda tesise ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde çevre lokasyonlardan Antakya ilçesine giriş yaptıktan sonra Çekmece Caddesi’ni kullanarak kısa bir sürüş mesafesi sonunda kamp alanına gelebilirsiniz. Yemyeşil doğasıyla adeta büyülü vakitler geçireceğiniz Esenbahçe Kamp Alanı’na ulaştıktan sonra şahsi aracınızı misafirler için ayrılan özel park noktasına güvenle bırakabilirsiniz.

Antakya’nın iyileştirici doğasında hizmetlerini sürdüren Esenbahçe Kamp Alanı’nda huzurlu bir çadır kampı yapabilirsiniz. Misafirlerin çadır kurabilmesi için özel olarak ayrılmış bölümlerde kalırken kapsamlı hizmetler sayesinde kendinizi oldukça konforlu hissedebilirsiniz. Esenbahçe Kamp Alanı’nda vermiş olduğunuz konaklama ücretine dahil olarak wc, duş, mutfak, buzdolabı, aydınlatma ve ortak oturma alanı gibi olanaklar sunuluyor. Ayrıca konforlu bir konaklama yapabileceğiniz tesiste Hatay yöresine özgü tuzluyoğurt, kahvaltılık peynir, nar ekşisi ve zeytinyağı gibi organik ürünleri yemek öğünlerinize dahil edebilirsiniz. Tesisin doğayla bütünleşmiş yapısı sayesinde içeride tavuk, horoz ve köpekler de yaşıyor. Dost canlılarla aynı ortamda kamp yaparken şehir hayatından izole ve doğa yaşamına uyum sağlayabileceğiniz zamanlar geçirebilirsiniz.

Dere kenarında bulunan Antakya Esenbahçe Kamp Alanı’nda doğayı keşfetme imkânı sunan pek çok aktivite olanağı mevcut. Yeşilin cenneti Antakya’nın doğasını deneyimlemek için yürüyüşler yapabilir, bisiklet sürebilir ya da gördüğünüz canlı türlerini fotoğraflayabilirsiniz. Ayrıca kamp sınırları içerisinde vakit geçirmek isterseniz ağaçlar altında sevdiğiniz kitabı okuyabilir ya da hamak keyfini çıkarabilirsiniz. Esenbahçe Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce sezonluk bilgileri almak adına iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

 

Görseller: 1. Heiko Lösche, 2. Heiko Lösche, 3. İbrahim Bayrakçıoğlu, 4. İbrahim Bayrakçıoğlu, 5. Mustafa Coşkuner, 6. Yaşar Oğuzhan Bülbül, 7. Ali Sakallı, 8. Ali Sakallı, 9. Ays Tnç, 10. Ays Tnç, 11. Hamza Barış Kutlu 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Engelli dostu

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Mini kamp alanı

Ozel İşletme

Aile kamp alanı

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Pişirme olanakları

Elektrik bağlantıları

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Buzdolabı

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Bulaşık yıkama alanı

Otopark

Tuvalet

Duş