Erzurum Yedigöller Kamp Alanı

Erzurum Yedigöller Kamp Alanı
4,80

--

--

İspir/Erzurum


Hakkında

Erzurum’un el değmemiş güzelliklerinden biri de Yedigöller Kamp Alanı. Genellikle Bolu’nun Yedigöller bölgesiyle karıştırılan Erzurum Yedigöller, Rize sınırında yer alıyor. Erzurum şehir merkezine yaklaşık 200 km mesafesi bulunan Yedigöller, İspir ilçesi sınırlarında konumlanıyor. Dolayısıyla Yedigöller için Erzurum’un Karadeniz Bölgesi’ne en yakın noktası demek mümkün. Yemyeşil bir doğayı keşfederken Erzurum’un keskin soğuklarını hissedebileceğiniz Yedigöller Kamp Alanı’na ulaşım özel araçla sağlanabiliyor. Oldukça ters bir noktada yer alan Yedigöller’e özel araçla gelmek için bir noktada inerek kalan yolu yürüyerek devam etmeniz gerekiyor. Dolayısıyla Erzurum’un gizli kalmış cenneti Yedigöller’de kampçılık sevdanıza hitap eden bir doğa ve atmosfer bulabiliyorsunuz.

Doğanın dengeli uyumuyla harmanlanmış Erzurum Yedigöller Kamp Alanı, Rize-Erzurum arası seyahatlerde gezicilerin uğrak noktası oluyor. Üstelik doğaseverler bölgeyi ziyaret ettiklerinde tırmanış, olta balıkçılığı ya da trekking gibi ilgilenebilecekleri sporlara vakit ayırmaları mümkün oluyor. Yedigöller’in konumu sayesinde heybetli dağlar arasında enfes bir kamp deneyimi gerçekleştirirken Karadeniz’in rahatlatıcı atmosferine de şahit olabilirsiniz. Üstelik bu kampın hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileşmenizi sağlayacağını söyleyebiliriz. Erzurum Yedigöller Kamp Alanı çevresinde herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Dolayısıyla kamp yapacağınız süre boyunca ihtiyaç konusunda mahrum kalmamak için Yedigöller’e hazırlıklı gelmeniz gerekiyor. Erzurum’un yoğun soğuklarından korunmak için yanınızda soğuğa dayanıklı çadır, uyku tulumu, cep sobası, termos ve aydınlatma getirebilirsiniz. 

Erzurum Yedigöller Kamp Alanı, ziyaretçilere sunmuş olduğu birçok aktivite imkânının yanı sıra büyüleyici manzaralara da ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla Yedigöller’de kamp yaparken fotoğraf makinesiyle birçok güzelliği ölümsüz hâle getirebilirsiniz. Yılın tüm sezonlarında ziyaretçi akınına uğrayan Erzurum Yedigöller Kamp Alanı’nda hem keyifli bir bahar aktivitesi hem de macera dozunuzu yüksek tutacak bir kış kampını deneyebileceğinizi söyleyebiliriz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan