Ergan Dağı Kamp Alanı

Ergan Dağı Kamp Alanı
4,40

--

--

Oğulcuk/Erzincan Merkez/Erzincan


Hakkında

Kış rotasında  hem kayak hem de kamp yapabileceğiniz gözde noktalardan biri de Ergan Dağı. Erzincan’ın merkezi ve Yaylabaşı beldesinde bulunan Ergan Dağı’nın şehir merkezine yaklaşık 17 km mesafesi mevcut. Erzincan’ın gözdesi Ergan Dağı, kayak turizminin en önemli rotalarından biri olma özelliğine de sahip. Bu sayede bölgenin sunmuş olduğu olanaklar sayesinde kış sporlarını deneyebileceğiniz gibi macera dolu bir çadır kampı da kurabilirsiniz. Kış kampında favori rotanız hâline gelecek Ergan Dağı’nın merkeze yakınlığı ulaşımı da kolay bir hâle getiriyor. Dolayısıyla Ergan Dağı Kamp Alanı’na gitmek için özel aracın yanı sıra toplu taşımayı da kullanabiliyorsunuz.

Hem kayak hem kampçılık merkezi Ergan Dağı, Ardıçlı gölünden başlayarak Yayla düzüne kadar olan bölgede konumlanıyor. Bu sayede hem yaz hem de kış aylarında kampçıların geniş bir düzlüğe sahip bölgeye sıklıkla akın ettiğini söyleyebiliriz. Beyazın iç açıcı tonuyla buluşabileceğiniz Ergan Dağı Kamp Alanı’nda kayak merkezleri de mevcut. Dolayısıyla Ergan Dağı’nın eteklerinde yer alan düzlükler sizin için bir kamp alanı olurken  kayak ve tırmanış gibi faaliyetlerle vakit geçirebilirsiniz. Ergan Dağı Kamp Alanı’nda kalan kampçıların ihtiyaçlarını giderebileceği kafe ve restoran gibi tesisler bölgede mevcut. Böylece gün içerisinde açlığınızı tesislerden kolayca giderebiliyorsunuz. Kamp alanı her ne kadar kış turizmine uygun görünse de bahar aylarında da yemyeşil bir doğayı keşfedeceğiniz kamp deneyimine çıkabilirsiniz. 

Erzincan’ın şehir turizmine büyük bir katkı sağlayan Ergan Dağı’nın ziyaret oranı oldukça yüksek. Hem yerli hem de yabancı maceracıların ziyaret ettiği Ergan Dağı Kamp Alanı’nda şehrin özel tarihini keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca bölgenin merkeze yakınlığını bir fırsat bilerek kamp süresi boyunca şehir turuna da çıkabilirsiniz. Sahip olduğu müthiş manzaralar sayesinde fotoğrafçılığa da vakit ayırabileceğiniz Ergan Dağı’na gideceğiniz dönem kış ise ekipman konusunda mutlaka hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Kayak
Kültür
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Restoran

Ağaçlık alan