Erciyes Çobanini Kamp Alanı

Erciyes Çobanini Kamp Alanı
4,60

--

--

Hisarcık Erciyes, Melikgazi/Kayseri


Hakkında

Doğa sporlarını deneyimlerken kış kampı yapabileceğiniz bölgelerden biri de Erciyes Çobanini Kamp Alanı. Kayseri merkezine yaklaşık 25 km’lik mesafede yer alan Erciyes Çobanini Kamp Alanı tırmanış ve kampçılık gibi doğa sporlarına gönül veren macera severler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle kar yağışının yoğun olduğu kış sezonunda bölgeye gittiğinizde bembeyaz bir örtünün üzerinde hem çadırınızı kurabiliyor hem de dağın eteklerinde birçok sporu deneyebiliyorsunuz. Erciyes Çobanini Kamp Alanı’na ulaşım yalnızca özel araçlarla sağlanıyor. Üstelik bölgeye gelirken aracınızı düz bir noktada bırakarak kalan yolu kendiniz devam edebilirsiniz.

Bembeyaz bir örtünün kapladığı Erciyes Çobanini Kamp Alanı herhangi bir özel işletmeye ait olmadığı gibi çevresinde de tesisler bulunmuyor. Bu nedenle özellikle kampçılık için bölgeye geldiğinizde birçok ihtiyacı kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekiyor. Tuvalet gibi temel ihtiyaçların yanı sıra yeme ve içme gereksinimleri için yanınızda dayanıklı besinler getirebilirsiniz. Erciyes Dağı’na tırmanırken tercih edebileceğiniz Çobanini Kamp Alanı birçok bölgeye göre anormal bir soğukluk derecesine sahip. Bu nedenle bölgede çadırınızı kurarken üşümemek için kış mevsimine dayanıklı çadır, en az -10 dereceye uygun uyku tulumu ve cep sobası gibi ekipmanlar edinebilirsiniz.

Erciyes zirve tırmanışı macerasında konaklayabileceğiniz Çobanini Kamp Alanı ücretsiz bir özelliğe sahip. Dolayısıyla özellikle kış mevsiminde bölgede bulunan hiçbir kampçıdan çadır konaklaması için ücret alınmıyor. Bu durum da bölgeyi olabildiğince özgür bir hâle getiriyor. Kış mevsiminde Erciyes Çobanini Kamp Alanı’na giderseniz mutlaka tırmanış yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Erciyes’in zirvesine ulaşırken bembeyaz bir örtüyle kaplanmış yeryüzünü ölümsüz kılmak için fotoğrafçılık yapabilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan