Emirli Köyü Kamp Alanı

Emirli Köyü Kamp Alanı
4,00

--

--

Emirli, Pendik/İstanbul


Hakkında

İstanbul’un Pendik ilçesinde doğaya kucak açacağınız bir rota da Emirli Köyü Kamp Alanı. Ziyaretçilerine enfes bir manzara ve ferahlatıcı atmosfer vadeden Emirli Köyü, İstanbul’un Pendik ilçesi sınırlarında yer alıyor. Üstelik bölgenin İstanbul merkeze 67 km ve Pendik ilçesine 25 km’lik mesafesi mevcut. Dolayısıyla büyükşehirden gelerek, yöre halkı tarafından bile tam olarak bilinmeyen bir noktada sakinliğin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Ücretsiz çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz Emirli Köyü Kamp Alanı’na ulaşım özel araç ve toplu taşımayla kolayca sağlanıyor. Bölgeye özel araçla gitmek için D-020 kara yolunu kullanmanız gerekiyor. Ayrıca toplu taşıma için de 132E Emirli / Kurnaköy – Kartal otobüs seferini kullanabilirsiniz. Söz konusu otobüs seferi günde 4 kere şehirden kalkar. Otobüsle geldiğinizde köy merkezinde inerek kalan yolu baraja doğru yürüyebilirsiniz.

Konum olarak da sapa bir lokasyonda bulunan Emirli Köyü’nde keşfedilmemiş bir güzelliğe şahit olabilirsiniz. Dolayısıyla bakir kalmış bir doğada sessiz atmosferin keyfini çıkarabilirsiniz. Mahalle statüsü kazandıktan sonra yaklaşık 290 kişinin yaşadığı bilindiği Emirli Köyü’nde hayvancılık ve tarım için de baraj çevresi sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik kamp alanında doyasıya şarkı söyleyerek diğer kampçılardan uzakta kalabileceğiniz koca bir düzlük mevcut. Bu sayede çadırınızı dilediğiniz noktaya güvenle kurabilirsiniz. Hayal ettiğinizden çok daha kıymetli vakitler geçirebileceğiniz ücretsiz kamp alanında herhangi bir tesis mevcut değil. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ekipman konusunda kapsamlı bir hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz. 

Gündüz ve gece ayrı olmak üzere sayısız güzelliği barındıran Emirli Köyü Kamp Alanı’nda çeşitli aktiviteleri deneme şansı bulabilirsiniz. Kamp alanında yeşilliklerin içinde bisiklet sürebilir ya da doğayı keşfedeceğiniz bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca barajın çevresinde balık tutabilir ya da şehrin gizli kalmış güzelliklerini fotoğraflayabilirsiniz. Emirli Köyü’nün ücretsiz bir kamp alanı olduğunu bilerek işletmeler tarafından temizlenmediğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle bölgede kamp yaparken doğayı korumak amacıyla size ait çöpleri kendiniz temizlemenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

18°/12° C

Clouds

Per (29.Şub)

17°/10° C

Clouds

Cum (01.Mar)

11°/8° C

Clouds

Cmt (02.Mar)

8°/8° C

Clouds

Paz (03.Mar)

14°/11° C

Clear

Pzt (04.Mar)

11°/8° C

Rain

Sal (05.Mar)

10°/6° C

Rain

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan