Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı

Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı
4,10

--

--

Emirler, Andırın/Kahramanmaraş


Hakkında

Turkuaz suların eşliğinde dinlendirici bir kamp deneyimini Emirler Köyü Kanlıböğet’te elde edebilirsiniz. Kahramanmaraş’ın Andırın ilçe sınırlarında bulunan eşsiz doğa harikasının şehir merkezine 70 km bir mesafesi bulunuyor. Özel araçla ulaşımın sağlandığı Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı’na giderken yol süresince zorluğa maruz kalmamak için Başkonuş yaylası yolundan haritayı takip edebilirsiniz. Bu sayede yol süresince hem ormanlık alandan gitmemiş hem de birkaç saatlik zamandan kâr etmiş olursunuz. Kanlıböğet’te bir kanyondan akan suların turkuaz rengi ve dibi görünen berraklığıyla adeta hayran kalacağınız bir kamp süresi geçirebilirsiniz.

Yer şekli ve yapısı itibariyle bir kanyonu andıran Kanlıböğet’in ismi çok iç açıcı bir tarihten gelmiyor. Geçmişte bölgede çok fazla boğulmalar meydana geldiği için başına “Kanlı” kelimesi uygun görülmüş. Aynı şekilde “Böğet” ile durgun su, derin su ve bataklık anlamları çağrıştırılmış. Tarihine baktığınızda çok da iç açıcı görünmeyen Kanlıböğet’te yemyeşil bir doğa ve göz alıcı su berraklığıyla tarihini unutup adeta büyülendiğiniz kıymetli vakitler geçirebilirsiniz. Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı’na yazın gittiğinizde makul bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak yaz yerine gidiş için kış mevsimini tercih ettiğinizde herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmıyor. Bu sayede bölgeyi ücretsiz gezebildiğiniz gibi kamp da yapabiliyorsunuz. Geçtiğimiz her gün Türkiye’nin her yerinden ziyaretçilerin akın ettiği Kanlıböğet’te ücretsiz kullanabileceğiniz bir tuvalet mevcut. Bunun dışındaki yeme-içme ya da ekipman ihtiyaçları konusunda hazırlıklı gelmelisiniz.

Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı’na geldiğinizde özel aracınızı bir noktada bırakarak göle doğru kalan yolu yürüyerek devam etmeniz gerekiyor. Ulaşmış olduğunuz noktada büyüleyici bir manzara eşliğinde kampınızı yapabiliyorsunuz. Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı’nda gezi, yürüyüş ve fotoğrafçılık için elverişli bir doğa mevcut. Bu sayede kamp kurduğunuz süre boyunca keyif alacağınız aktivitelere vakit ayırarak huzurlu bir deneyim elde etme şansına sahipsiniz. Kanlıböğet’te ücretsiz tuvalet dışında bir imkân olmadığı için kamp hazırlığı konusunda tedarikli gitmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Doğada Yürüyüş
Yoga
Gezi
Rahatlama

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Yakacak odun

Ağaçlık alan

Tuvalet