Elmas Kamp Alanı

Elmas Kamp Alanı
3,80

--

--

Hisarönü, Marmaris/Muğla


Hakkında

Sessiz ve sakinliğe gönül verdiyseniz Marmaris’in Hisarönü ilçesinde bulunan Elmas kamp alanını mutlaka ziyaret edebilirsiniz. Ücretsiz kamp yapabileceğiniz bölge denize sıfır konumda yer alıyor. Marmaris’in akvaryumdan rol çalan muhteşem denizinde özgürce yüzmek istiyorsanız kamp alanı tam olarak size göre. Üstelik Elmas kamp alanı çevresinde hangi yöne bakarsanız bakın muhteşem bir manzarayı görme ayrıcalığına sahipsiniz. Günbatımında gökyüzünün muhteşem turuncu dokusunu izlerken kendinizi adeta rüyada hissedebileceksiniz. Hisarönü konumunda bulunan ücretsiz kamp alanına ulaşım da olabildiğince kolay. Toplu taşıma ile bölgeye ulaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda özel aracınızla Hisarönü’ne geldikten sonra harita bilgisini takip ederek kamp alanına ulaşabilirsiniz.

Kamp bölgesinin kolay ulaşım konumu hem araç hem de karavan girişleri için kolaylık sağlıyor. Bölgede dilerseniz özgürce çadırda konaklayabilir dilerseniz de karavanınızda rüya gibi bir kamp tatili geçirebilirsiniz. Bölgede kamp yapacaksanız çevrede ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme ya da tesisin bulunmadığını unutmamalısınız. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızı portatif kamp ekipmanları ya da profesyonel kamp tecrübeleriniz ile karşılayabilirsiniz. Kamp alanında su ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tatlı su kaynağı bir tulumba bulunuyor. Bu sayede gün içerisinde doğal tatlı sudan mahrum kalmıyorsunuz. Kamp alanında dikkat etmeniz noktalardan biri de rüzgâr. Bölgeye batıdan esen rüzgârlar özellikle çadır kampını kimi zaman zor bile hâle getiriyor. Bu nedenle kamp alanına rüzgârın olmadığı ve sıcak bir mevsimde gitmenizi öneririz.

Manzaranın yanı sıra tertemiz deniziyle adeta büyüleyen Elmas kamp alanında yapabileceğiniz birçok aktivite bulunuyor. Bölgede çadırınızı kurduktan sonra doğada sağlıklı nefesler alabileceğiniz bir trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda masmavi sularda özgürce dalış yapabilir, yüzebilir ya da olta balıkçılığının keyfini sürebilirsiniz. Çevreyi keşfetmek isterseniz de şahsi bisikletinizle bir sürüşe çıkabilir ya da gezi planlayabilirsiniz. Tesise doğru yola çıkmadan önce çevrede bir güvenlik önlemi ve özel tesislerin olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Balık Tutma
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Ağaçlık alan