Eğil Barajı Kamp Alanı

Eğil Barajı Kamp Alanı
4,60

--

--

Eğil/Diyarbakır


Hakkında

Uzun süre aklınızdan çıkmayacak büyüleyici bir kamp deneyimi için Eğil Barajı’nı ziyaret edebilirsiniz. Diyarbakır’ın Eğil ilçe sınırlarında bulunan Eğil Barajı, şehrin arkasında konumlanıyor. Bölgenin bazı evleri de barajın üst kısmına doğru yapılmış. Belediyenin bembeyaz renklerle oluşturduğu bir şehir mimarisi sayesinde kendinizi Ege ya da Akdeniz’in şirin sokaklarında hissedebilirsiniz. Eğil Barajı hem yaz hem de kış sezonu için popüler bir gezi rotası olarak biliniyor. Özellikle yaz mevsiminde barajın çevresinde birçok doğa sporunu deneme imkânı bulabilirsiniz. Diyarbakır şehir merkezine 45 km ve Eğil ilçe merkezine birkaç dakika yürüme mesafesi bulunan kamp alanına özel araç ve toplu taşımayı kullanarak gidebilirsiniz. Öncelikle özel araçla geliyorsanız Ergani istikametinde ilerleyip yolun 11 kilometresinde sağa dönebilirsiniz. Ardından yolu dümdüz devam ettiğinizde Eğil ilçesine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma kullanacaksanız da Diyarbakır şehir terminalinden Eğil’e doğru düzenli seferleri bulunan ilçe minibüslerini tercih edebilirsiniz.

Eğil Barajı, kamp ve piknik için gelen misafirlerine huzurlu ve sessiz bir atmosfer vadediyor. Üstelik kamp alanının baraj çevresi ve ilçe merkezine yakınlığı sayesine birçok ihtiyacınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Eğil Barajı’nın kıyısında piknik alanı ve taze balık restoranlarını görebilirsiniz. Ayrıca baraj çevresinde kurulmuş sosyal tesislerden tuvalet, elektrik ya da yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Eğil Barajı Kamp Alanı’na geldiğinizde mutlaka çam ağaçlarıyla çevrili muhteşem bir doğaya sahip piknik alanında mangal yakmalısınız. Bunun için mangal malzemelerini Eğil ilçe merkezinden kolayca temin edebilirsiniz. Üstelik Eğil Barajı Kamp Alanı’na özel araçla gelirseniz piknik alanı otoparkından da faydalanabilirsiniz.

Yaz-kış demeden sayısız misafirin akın ettiği Eğil Barajı Kamp Alanı’nda tekne turu, jet ski ve safari gibi ilgi çekici aktivitelerle vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca kış gelip dağların üzeri beyaza büründüğünde baraj çevresinde fotoğrafçılığın çok keyifli olacağını söyleyebiliriz. Sessiz ve sakin bir kamp deneyimine çıkacağınız Eğil Barajı Kamp Alanı’nda ruhunuzu dinlendirecek yoga ve meditasyon gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Son olarak bölgenin büyüleyici güzelliğini keşfedeceğiniz bir doğa yürüyüşüne çıkarak Türkiye’nin gizli kalmış tarihi güzelliklerine tanık olabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Gezi
Rahatlama
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Balık Tutma

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Otopark

Tuvalet