Düldül Dağı Kamp Alanı

Düldül Dağı Kamp Alanı
4,80

--

--

Yeşildere/Düziçi/Osmaniye


Hakkında

Gönül verdiğiniz kış sporu için gidebileceğiniz elverişli doğal rotalardan biri de Düldül Dağı. Heybetli kaya parçaları ve ilk bakışta ürkütücü siluetiyle mutlaka görmeniz gereken Düldül Dağı, Osmaniye sınırları içerisinde yer alıyor. Yaklaşık 110 km’lik bir sürede Kahramanmaraş merkezine ulaşabileceğiniz Düldül Dağı, bölgenin en önemli yükseltilerinden biri olarak görülüyor. Dolayısıyla doğal güzelliğin rağbet gören bir turizm merkezi olduğunu söylemek mümkün. Yaklaşık 2000 metrelik bir rakıma sahip olan Düldül Dağı’na Osmaniye’nin Düziçi ilçesinden minibüslerle gidebilir ya da Kahramanmaraş’tan yola çıkarak özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Düldül Dağı’na kendi aracınızla gelirken Adana Gaziantep otoyolundaki Düziçi çıkışından ilerleyebilirsiniz. Devamlı kuzey istikametine doğru ilerlediğinizde meşhur dağın eteklerini karşınızda göreceksiniz.

Türkiye’nin eşsiz güzellikleri arasında bulunan Düldül Dağı, dağcılık sporu için doğaseverler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Aynı zamanda dağın eteklerinde yer alan patika yollar trekking aktivitesi için de elverişli bir imkân sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Düldül Dağı’nın zirvesine ulaşım yalnızca tırmanış ile mümkün iken yakın zamanda teleferik yapılmış. Dolayısıyla tırmanış yapmadığınız vakitlerde bile teleferik sayesinde dağın zirvesine ulaşma şansına sahipsiniz. Düldül Dağı’nın kolay ulaşım imkânı çadır kadar karavan kampını da mümkün kılıyor. Böylece Düldül Dağı Kamp Alanı’nda ücret ödemenize gerek kalmadan çadır ve karavan kampı yapabiliyorsunuz.

Büyüleyici güzelliğiyle ilk bakışta kendine hayran bırakan Düldül Dağı Kamp Alanı’nda trekking, tırmanış, dağcılık, gezi, kampçılık ve yoga gibi dinlendirici birçok aktiviteyle ilgilenebilirsiniz. Doğal bir güzelliğin mirasını taşıyan Düldül Dağı’nın ismi bir efsaneye göre Hz. Ali'nin atından geliyor. Hz. Ali’nin atı Düldül, bu yöreden geçmiş ve ayak izini bırakmıştır. Ardından büyüleyici bir dağın ismi Düldül Dağı olarak önem kazanmış. Düldül Dağı Kamp Alanı’na gittiğinizde mevsim yaz ya da ilkbahar bile olsa soğuk bir atmosferle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle özellikle kış mevsiminde kampa giderken mutlaka kapsamlı ekipmanlar edinmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan