Domuzbükü Koyu Kamp Alanı

Domuzbükü Koyu Kamp Alanı
4,60

--

--

Hızırşah, Datça/Muğla


Hakkında

Zihninize işlemiş şehir gürültüsünden uzaklaşırken gözlerden uzak bir kamp yapmak için Domuzbükü Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Datça ilçe merkezine yaklaşık 10 km’lik mesafede bulunan kamp bölgesinde benzersiz bir doğa manzarasına tanıklık edebileceksiniz. Üstelik bölgenin akvaryumu andıran berrak denizinde özgürce yüzerken zihninize yer etmiş negatif düşünceleri geride bırakabileceksiniz. Domuzbükü Koyu her ne kadar ilçe merkezine yakın konumda gözükse de bölgeye özel araç ya da toplu taşıma ile ulaşım sağlanamıyor. Koya ulaşım için yalnızca ilçe merkezinden hareket eden günlük tekne turlarını kullanabilirsiniz. Kara yolu ile ulaşımın olmaması koy çevresini olabildiğince sakin kılar. Bu sayede huzurlu ve sakin bir kamp tatili geçirebilirsiniz.

Domuzbükü Koyu kamp alanı çevresinde herhangi bir özel işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu nedenle günlük yeme-içme ya da wc-duş gibi temel ihtiyaçları kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekiyor. Ancak koyun güzelliği ulaşım ya da özel tesis gibi eksiklikleri geri planda bırakmaya yetiyor. Bölgede çadırınızı kurduktan sonra kendinizi adeta sessizliğin kollarına bırakıyorsunuz. Gündüz vakitlerinde bölgede kuş cıvıltısı, yaprak hışırtısı ve deniz dalgalarından başka ses bulunmuyor. Böylece hem zihin hem de ruhunuzu dinlendirecek kıymetli vakitler bulabiliyorsunuz. Gece vakti olduğunda da benzersiz bir parlaklığa sahip yıldızların altında keyif yapmanın paha biçilemez olduğunu söyleyebiliriz.

Domuz Çukuru Koyu kamp alanında konaklarken ruhunuzun yanı sıra bedeninizi de güçlendirecek fiziksel aktiviteleri deneme imkânı bulabiliyorsunuz. Bölgenin sakin ve sessizliğinden faydalanırken kitap okuyabilir, yoga yapabilir, trekking yapabilir, gezi planlayabilir ya da özgürce dalış ile yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Kamp bölgesine doğru yola çıkmadan önce çevrede herhangi bir özel işletme olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Yeme-içme gibi temel ihtiyaçları kamp bölgesine gelmeden önce yolda temin edebilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan