Domaniç Dağları Kamp Alanı

Domaniç Dağları Kamp Alanı
4,00

--

--

Domaniç/Kütahya


Hakkında

Yaz ve kış fark etmeksizin kampçıların favori rotalarından biri de Domaniç Dağları. Kütahya ve Bursa sınırları içerisinde yer alan Domaniç Dağları, yorucu şehir rutinlerinden uzaklaşarak temiz bir nefes alabileceğiniz popüler rotalar arasında bulunuyor. Dolayısıyla Domaniç Dağları Kamp Alanı’na gittiğiniz sezon ne olursa olsun büyüleyici bir manzara eşliğinde bol oksijeni keşfederek yenilenebiliyorsunuz. Kartpostalı andıracak büyüleyici bir güzelliğe sahip Domaniç Dağları Kamp Alanı, İnegöl-Tavşanlı yolu üzerinde bulunuyor. Dolayısıyla bölgeye ulaşım noktasında özel araç ve toplu taşımayı kullanabiliyorsunuz. Özel araçla gelirken Tavşanlı istikametinde ilerleyerek ilçe merkezini geçtikten sonra İnegöl yönüne yönelmelisiniz. Ayrıca Domaniç Dağları’na gelirken Kütahya-İnegöl arası çalışan minibüsleri tercih edebilirsiniz. Ancak kış sezonunda Domaniç Dağları’na gelirseniz minibüs kullanmak epey zorlayıcı olabilir. Ayrıca özel araçla ücretsiz kamp alanına gelirken lastik zincirini mutlaka takmalısınız. 

Kampçılara kartpostallık büyüleyici manzaralar vadeden Domaniç Dağları Kamp Alanı çevresinde herhangi bir işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu nedenle wc gibi ihtiyaçları kendi imkânlarınızla karşılamanız gerekebilir. Ayrıca yeme ve içme gereksinimleri için de hazırlıklı olarak gelmenizi tavsiye ederiz. Domaniç Dağları Kamp Alanı’nda telefonun sinyal gücü neredeyse sıfıra kadar düşüyor. Dolayısıyla iletişim kuramadığınız gibi internetle de bağlantınız kopuyor. Bu nedenle Domaniç Dağları Kamp Alanı’nda ücretsiz bir çadır kampı kurmadan önce yol esnasında yakınlarınıza konum bildiriminde bulunabilirsiniz. Manzara imkânı, elverişli ulaşım rotası ve bakir konumuyla Domaniç Dağları Kamp Alanı’nda ruhsal olarak inzivaya çekileceğiniz dinlendirici bir çadır kampı yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Domaniç Dağları Kamp Alanı, hem yaz hem de kış sezonu boyunca kampçılara birçok aktivite imkânı da sunuyor. Yaz ve bahar döneminde Domaniç Dağları’na giderseniz ATV, motokros, fotoğrafçılık ve dağ bisikleti gibi aktivitelere vakit ayırabilirsiniz. Ayrıca kış sezonunda bölgeye gittiğinizde şahit olduğunuz muhteşem manzaranın size fotoğrafçılık imkânı sunacağını söyleyebiliriz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Domaniç Dağları Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce tanıdıklarınıza bir konum bildiriminde bulunmalı ve kış sezonunda anormal soğukluğa karşı dayanıklı kamp ekipmanlarını tedarik etmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

16°/8° C

Clear

Cmt (13.Nis)

15°/8° C

Clear

Paz (14.Nis)

20°/13° C

Clear

Pzt (15.Nis)

23°/15° C

Clouds

Sal (16.Nis)

21°/15° C

Clouds

Çar (17.Nis)

20°/13° C

Rain

Per (18.Nis)

19°/13° C

Rain

Cum (19.Nis)

14°/4° C

Rain

Cmt (20.Nis)

Aktiviteler

Off Road
Rahatlama
Gezi
Bisiklet
Tırmanış
Kayak
Doğada Yürüyüş

Kiralama

Atv

Genel

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan