Dim Çayı Kamp Alanı

Dim Çayı Kamp Alanı
4,40

--

--

Alanya/Antalya


Hakkında

Alanya Dim Çayı’nda zihninizi dinlendirecek bir çadır kampı yapabilirsiniz. Alanya ilçe merkezine yaklaşık 16 km’lik mesafede bulunan Dim Çayı, piknik ve çadır kampı için hafta sonu sıklıkla tercih ediliyor. Yaz mevsiminde popüler bir hâle gelen Dim Çayı çevresi doğanın dinginleştirici güzellikleriyle çevrelenmiş. Üstelik bölgede ruhunuzu dinlendirirken vücudunuzu dinç tutmaya yetecek tertemiz bir oksijen de bulunuyor. Dolayısıyla ücretsiz kamp alanında yılın tüm stresinden arınabileceğiniz rahatlatıcı bir kamp tatili yapabiliyorsunuz. Doğanın sade renkleriyle harmanlanan Dim Çayı’na ulaşım toplu taşıma ve özel araçlarla sağlanıyor. Bölgeye gelirken özel aracı tercih edecekseniz öncelikle Alanya ilçe merkezine gelmelisiniz. Ardından ilçe merkezi üzerinden Dim Çayı istikametine doğru sola dönerek yolunuza devam edebilirsiniz. Bir yöne sapmadan ilerlediğinizde kısa süre içerisinde Dim Çayı’na ulaşabilirsiniz. Ücretsiz kamp alanına gelirken toplu taşıma kullanacaksanız da Alanya ilçe merkezinden düzenli hareket eden minibüslere binebilirsiniz.

Alanya Dim Çayı’nın merkezden kolay ulaşım imkânı bölgenin özellikle hafta sonunda kalabalığına neden olabiliyor. Ancak çadırınızı kuracağınız bölgede sakinliğin keyfini çıkartabiliyorsunuz. Ücretsiz kamp alanının merkeze yakınlığı birçok ihtiyaç için de avantaj sağlıyor. Çevre işletmelerden wc, elektrik ya da internet bağlantısı gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda çevrede bulunan restoran ve büfelerin doyurucu besinlerini satın alabilirsiniz. Dim Çayı’nın elverişli konumu merkezi işletmelerin yanı sıra olta balıkçılığı fırsatı da sağlıyor. Bu sayede akşam yemeklerinizi deniz mahsulleriyle tatlandırabiliyorsunuz. Gün içerisinde akan çayın buz gibi suyuyla serinlerken yoğun atmosferle vücudunuzu da dinlendirebileceksiniz.

Doğanın mucize renkleriyle harmanlanmış Dim Çayı çevresinde çeşitli doğa sporlarını da deneyebiliyorsunuz. Buraya gelmişken Dim Mağarası’nı da ziyaret ederek unutulmaz birçok anı biriktirebilirsiniz. Aynı zamanda bölgede dağ bisikleti ya da trekking gibi vücudunuzu dinç tutacak aktiviteler yapabilirsiniz. Üstelik Dim Çayı’nda eğlencenin doruklarına ulaşacağınız rafting etkinliği de yapabiliyorsunuz. Kendinizi hem dinlenmiş hem de dinç hissedebileceğiniz Dim Çayı’na ailenizle birlikte güvenle gelebilirsiniz. Alanya Dim Çayı’na doğru yola çıkmadan önce bölgenin bir tesise ait olmadığını bilerek hazırlığınızı eksiksiz yapmalısınız. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga
Rahatlama
Gezi
Balık Tutma
Dalış
Bisiklet
Kültür

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet