Dikili Karagöl Kamp Alanı

Dikili Karagöl Kamp Alanı
4,40

--

--

Denizköy, Dikili/İzmir


Hakkında

Şehir gürültüsünden sıkıldığınız anda huzurlu bir kamp için Karagöl’e gidebilirsiniz. İzmir’in Dikili ilçesi sınırlarında bulunan Karagöl, volkanik olaylar neticesinde oluşarak el değmemiş bir güzellik hâline gelmiş. Doğa güzellikleri konusunda cömertliğiyle bilinen Karagöl’e ulaşım biraz problemli. Karagöl Kamp Alanı’na ulaşmak için öncelikle Denizköy istikametine doğru gitmeniz gerekiyor. Ardından harita istikametini takip ederek Karagöl’e doğru gelebilirsiniz. Ancak araçla gelseniz de kalan 2 km’lik yolu yürümeniz gerekiyor. Yürüdüğünüz yolda volkanik kayalarla karşılaşarak büyüleyici anılar biriktirebilirsiniz. Durum böyle olunca bölgeye yaz sezonunda ziyaret de oldukça az oluyor. Dolayısıyla kamp tatilinden beklentiniz sessizlik ve sakinlik yönündeyse rotaya mutlaka Dikili Karagöl’ü eklemelisiniz. 

Yemyeşil bir doğanın güzelliğiyle büyüleneceğiniz Dikili Karagöl herhangi bir kamp işletmesine ait değil. Dolayısıyla çadır kampı yaptığınız süre boyunca ihtiyaçlarınızı karşılama noktasında herhangi bir tesis bulunmuyor. Dikili Karagöl’de kamp yaparken ihtiyaçlarınız konusunda mahrum kalmamak için hazırlıklı gelebilirsiniz. Özellikle yanınızda su ve dayanıklı besinler bulundurmanızı tavsiye ederiz. Koya geldikten sonra şahit olacağınız güzelliğin her zorluğa bedel olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bölgenin tertemiz atmosferi vücudunuzun dinç kalmasına da yardımcı olacaktır. Ücretsiz kamp yapabileceğiniz Dikili Karagöl’e giden yolun bozuk olması karavan kampını da geçersiz kılıyor. Bu nedenle zorlu yola karavanla girmemenizi tavsiye ederiz.

El değmemiş güzelliğiyle büyüleyen Dikili Karagöl Kamp Alanı’nda hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendinizi iyi hissedeceğiniz birçok aktivite yapabilirsiniz. Yeşilin en güzel tonunu yansıtan göl çevresinde mutlaka trekking yapmanızı öneririz. Aynı zamanda bölgede ruhunuzu dinlendirmek için sessizliği bir fırsat bilerek yoga ve meditasyon da yapabilirsiniz. Dikili Karagöl Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce gidiş istikametinde yolların bozuk olduğunu bilerek dikkatli gitmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

15°/13° C

Clouds

Per (29.Şub)

14°/10° C

Rain

Cum (01.Mar)

12°/10° C

Rain

Cmt (02.Mar)

12°/11° C

Rain

Paz (03.Mar)

12°/12° C

Clear

Pzt (04.Mar)

11°/9° C

Rain

Sal (05.Mar)

9°/7° C

Rain

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Yoga
Rahatlama
Gezi
Balık Tutma
Kültür

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Nehir kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan