Didim Taşburun Kamp Alanı

Didim Taşburun Kamp Alanı
4,80

--

--

Yalıköy/Didim/Aydın


Hakkında

Sessizliğin keyfini çıkartırken harika bir denizde ferahlamak için Didim Taşburun Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Didim ilçe merkezine yaklaşık 13 km’lik mesafede bulunan ücretsiz plaj upuzun bir sahil şeridine sahip. Öyle ki plaj, Taşburun Limanı’ndan başlayıp Aquapark sınırına kadar uzanıyor. Didim’in en sakin ve el değmemiş plajları arasında gösterilen Taşburun, özellikle kafa dinlemek isteyen tatilciler tarafından tercih ediliyor. Plajın gürültüden uzakta kalmış sessiz ve sakin dokusu şehirde bulamadığınız bakir atmosferi sunmayı da başarıyor. 

Didim Taşburun Plajı’nda özel işletme tarafından hizmet verilmiyor. Dolayısıyla ücretsiz bir çadır kampı yapabileceğiniz gibi çeşitli ihtiyaçları da kendi imkânlarınızla karşılamak zorunda kalıyorsunuz. Yanınızda getirmediğiniz besinler için plaj yakınında balıkçılık ürünleri satan bir market ve tekel mevcut. Bu işletmelerde türlü ihtiyaçlarınız için kısa süreli çözümler bulabiliyorsunuz. Vaktinin çoğunu doğa ile geçirmek isteyenler için Taşburun Plajı muhteşem imkânlar sunuyor. Ücretsiz bölgede gün içerisinde denize girebilir, balık tutabilir ya da dalış yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde muhteşem günbatımı manzarasıyla adeta büyüleneceğinizi söyleyebiliriz. Gün sonlarına doğru artık gece vakitlerinde de dalga sesleri eşliğinde kesintisiz bir uykunun keyfini çıkartabilirsiniz.

Didim Taşburun Plajı yakınında bulunan markette olta balıkçılığına ait çeşitli malzemeler de bulunuyor. Buradan ekipmanları edinerek olta balıkçılığını deneyebilirsiniz. Masmavi bir denizin keyfini çıkarmak için de yüzme ve dalış yapmanızı tavsiye ederiz. Çevreyi keşfederken doğanın güzelliklerini farkına varmak isterseniz trekking ve bisiklet sürüşünü de öneririz. Doğa ile iç içe olacağınız muhteşem plajda birçok anıyı ölümsüz hâlle getirmek için fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Didim Taşburun Plajı’nda ücretsiz konaklarken birçok ihtiyacı kendi imkânlarınızla karşılamak zorunda kalabilirsiniz. Dolayısıyla bölgeye çadır kampı için hazırlıklı gelmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Market

Ağaçlık alan