Didim İmbat Koyu Kamp Alanı

Didim İmbat Koyu Kamp Alanı
4,40

--

--

Çamlık, Didim/Aydın


Hakkında

Sığ bir denizde ailenizle keyifli vakitler geçirmek için İmbat Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Didim’in Çamlık ilçesinde bulunan İmbat Koyu, ilçe merkezine yaklaşık 7 km’lik uzaklıkta yer alıyor. Merkezi bir konumda bulunan ücretsiz koya Mesut Tatil Köyü’nü geçtikten sonra ulaşım sağlayabilirsiniz. İmbat Sitesi önünde bulunan koy genellikle site halkı tarafından tercih ediliyor. Ancak halka açık bölümüne yılın her vakti ücretsiz bir şekilde misafir de kabul ediliyor. Didim İmbat Koyu’na ulaşım için her iki türlü imkân da kullanılabiliyor. Koya giderken toplu taşımayı tercih edecekseniz Didim ilçe merkezinden Mesut Tatil Köyü’ne giden minibüsleri kullanabilirsiniz. Minibüsten son durakta indikten sonra İmbat Sitesi’ne doğru yürüyebilirsiniz. Özel araçla gelecekseniz de Mesut Tatil Köyü’nü geçip İmbat Sitesi’ne gelebilirsiniz. Bölgeye vardığınızda sitenin içerisine aracınızı da park edebilirsiniz. Ardından çok kısa bir yürüyüş sonrası İmbat Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Didim’in en güzel denizleri arasında gösterilen İmbat Koyu’nda şezlong ve şemsiyeler de bulunuyor. Ancak bunların kullanımı sadece site halkına özel. Bu nedenle koyda güneşlenmek için havlu getirebilirsiniz. Gölgelik bir alan bulmak için de çadırınızı ağaç altına kurabilirsiniz. İmbat Koyu, ücretsiz bir kamp alanı olduğu için hiçbir özel işletmeye bağlı değil. Dolayısıyla birçok ihtiyacınızı karşılamak için temkinli gelmeniz gerekiyor. Koy çevresinde küçük çaplı ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir büfe bulunuyor. Bu büfeden günlük atıştırmalıklar ya da soğuk içecekler temin edebilirsiniz. İmbat Koyu’nu benzersiz kılan niteliklerden biri de sessiz ve sakin yapısı. Öyle ki deniz dalgaları eşliğinde huzurlu bir sessizliğin keyfini sürerken yalnızca kuş cıvıltısı ve yaprak seslerini duyabiliyorsunuz.

Didim İmbat Koyu’nun plajı 250 metre uzunluğuna sahip. Aynı zamanda uzun kumsalın büyük bir çoğunluğu yumuşacık kumlardan oluşuyor. Böylece ayağınıza batan taş ve kabuklara maruz kalmıyorsunuz. İmbat Koyu’nun denizi çakıl ve kum karışımı olsa da genellikle rahatsız etmiyor. Üstelik koyun denizi hayran bırakacak derecede temiz ve berrak. Böylece tertemiz bir denizde yüzmenin keyfini çıkartabiliyorsunuz. İmbat Koyu’nun denizi temizliğinin yanı sıra sığ bir yapıya da sahip. Bu sayede çocuklu aileler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Koy çevresinde benzersiz vakitler geçirmek isterseniz de trekking, yüzme, dalış, bisiklet sürüşü ya da şehir gezisi planlayabilirsiniz. Koya doğru yola çıkmadan önce bölgede büfe harici herhangi bir özel işletme bulunmadığını unutmamalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Yakacak odun

Market

Ağaçlık alan