Didim Akvaryum Plajı Kamp Alanı

Didim Akvaryum Plajı Kamp Alanı
4,30

--

--

Fevzipaşa, Didim/Aydın


Hakkında

Adından da anlaşılacağı üzere adeta akvaryumu andıran berraklığa sahip bir deniz çevresinde ücretsiz kamp tatili yapmak isterseniz rotanızı Didim Akvaryum Plajı’na çevirebilirsiniz. Didim’in Fevzipaşa mevkiinde bulunan Akvaryum Plajı’nın bir tarafında göz alıcı berraklığa sahip deniz ve bir tarafında da adeta plajın sırtını dayadığı yemyeşil bodur ağaçlar bulunuyor. Bu sayede hayalini kurduğunuz bir tatili gerçeğe dönüştürürken doğanın türlü mucizelerini görme imkânı bulabiliyorsunuz. Muhteşem bir doğaya tanıklık edeceğiniz Akvaryum Plajı’na gelmek için iki türlü imkân bulunuyor. Arzunuza göre Didim’den Fevzipaşa’ya her gün hareket eden dolmuşlara binerek kalan 500 metrelik yolu yürüyebilir ya da özel araçla gelebilirsiniz. Plaja gidiş yolu taşlık olsa da her türlü binek araçla gelebiliyorsunuz. Üstelik plaj çevresinde aracı park edebileceğiniz bir otopark da mevcut. 

Didim Akvaryum Plajı’nın çevresinde herhangi bir yerleşim yeri yok. Bu durum da halka açık plajı olabildiğince nezih bir hâle getiriyor. Ancak adeta doğanın bir mucizesi olarak el değmeden bugünlere kadar gelen Akvaryum Plajı, özellikle yaz sezonu çok fazla ziyaretçi alıyor. Bu nedenle sessiz ve sakin bir bölge yakalayabilmek için erken saatlerde plaja gelmeniz gerekiyor. Akvaryum Plajı’nın sahili kum ve çakıl karışımından oluşuyor. Aynı zamanda denizin dibinde de yosun tutmuş taşlar bulunuyor. Denizin güzelliği göz alıcı bir boyuta ulaşsa da birkaç adım sonra derinleşen yapısı nedeniyle özellikle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenlerin dikkatli olması gerekiyor. Didim Akvaryum Plajı çevresinde yerleşim yeri bulunmadığı için wc, duş ve soyunma kabini gibi olanaklar da yok. Kamp tatili boyunca yeme-içme gibi ihtiyaçlarınız için gelirken yanınızda hazır besinler getirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda çevreden kuru odun toplayarak lezzetli bir mangal da yapabilirsiniz. 

Didim Akvaryum Plajı’nda rüyada hissedeceğiniz ücretsiz bir çadır kampı kurarken deneyebileceğiniz çeşitli aktiviteler de bulunuyor. Plajın yerleşim yerlerinden uzaklığı sizin için elverişli bir yürüyüş yolu oluşturacaktır. Bu patikalarda atmosferi keşfedeceğiniz bir trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda çevreyi keşfetmek için bisiklet sürüşü ya da gezi de planlayabilirsiniz. Yaz sıcağından bunalırsanız göz alıcı berraklığa sahip bir denizde yüzme ve dalış da yapabilirsiniz. Didim Akvaryum Plajı’na gelirken çevrede özel bir işletmenin bulunmadığını bilmelisiniz. Dolayısıyla yeme-içme gibi ihtiyaçlarınız için kampa hazırlıklı gelebilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Yakacak odun

Ağaçlık alan