Didim Akbük Koyu Kamp Alanı

Didim Akbük Koyu Kamp Alanı
4,30

--

--

Akbük / Didim / Aydın


Hakkında

Yaz sezonu tatilciler tarafından yoğun bir talep gören Akbük Koyu Kamp Alanı’nda muhteşem bir doğayı keşfederken çadır kampı kurabilirsiniz. Didim ilçe merkezine yaklaşık 20 km’lik bir mesafede bulunan ücretsiz kamp alanında altın sarısı kumsalda adım atmanın huzurunu hissedebiliyorsunuz. Akbük Koyu Kamp Alanı’nda çadır kuracağınız bölgelerin üzeri yemyeşil ağaçlarla çevrili. Ancak yaz sezonu oldukça kalabalıklaşan bölgede çadır kuracağınız boş bir alan bulabilmek için sabahın erken saatleri ya da hafta içi günlerinde gitmeniz gerekiyor. Halka açık Akbük Koyu Kamp Alanı’na ulaşım için çeşitli alternatifleri de kullanabiliyorsunuz. Bölgeye özel araçla gelişte Söke istikametinde ilerlemeniz gerekiyor. Ardından ilçe merkezini geçtikten sonra Akbük tabelalarını takip ederek koyu kolayca bulabilirsiniz. Gelirken toplu taşımayı tercih edenler için de Didim ve Aydın şehir merkezlerinden her gün Akbük’e hareket eden minibüsler bulunuyor.

Mavi ve yeşilin birleştiği muhteşem bir dokuda konumlanan Akbük Koyu Kamp Alanı’nda kamp boyunca çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme bulunmuyor. Ancak yürüme mesafesinde bulunan Esinti Plajı ihtiyaçlarınız konusunda bir avantaj sağlıyor. Akbük Koyu Kamp Alanı’nda konaklarken Esinti Plajı’na giderek wc, duş, büfe, market, plaj, şezlong, şemsiye ve soyunma kabini gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ücretsiz kamp alanı özellikle muhteşem denizi sayesinde tercih ediliyor. Siz de kamp yaptığınız süre boyunca adeta akvaryumu andıran cam gibi bir denizde yüzme ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Sevdiklerinizle birlikte ücretsiz bir kamp kaçamağının tadını çıkartabileceğiniz muhteşem Akbük Koyu Kamp Alanı’nda çeşitli aktivitelerle kaliteli vakitler geçirebilirsiniz. Altın sarısı kumsala uzanan berrak denizde yüzmenin keyfini mutlaka çıkarmalısınız. Ancak bölgenin denizi biraz dalgalı olabilir. Bu nedenle özellikle çocuklar ya da yüzme bilmeyenler için zorluk çıkartabilir. Doğayı keşfedeceğiniz aktivitelerle günü değerlendirmek isterseniz de bisiklet sürüşü, trekking ya da şehir gezisi planlayabilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Soyunma Dolapları

Ortak oturma alanı

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş