Deniz Gölü Kamp Alanı

Deniz Gölü Kamp Alanı
4,90

--

--

Kağızman/Kars


Hakkında

Kars’ta unutulmaz bir kış kampı yapabileceğiniz rotalardan biri de Deniz Gölü Kamp Alanı. Misafirlerine kış sezonu donmuş göl ile muhteşem bir doğa harikası sunan Deniz Gölü, Kars’ın Kağızman ilçesi ve Karaboncuk Köyü sınırları içerisinde yer alıyor. Üstelik çadır kurulacak birçok düzlük alana sahip olan Deniz Gölü’nün Kağızman ilçesine 27 km’lik mesafesi bulunuyor. Dolayısıyla ilçe otogarından düzenli olarak hareket eden Ürker Köy dolmuşlarına binerek göle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Erzurum-Iğdır kara yolunu kullanarak özel aracınızla da Deniz Gölü’ne gelebilirsiniz. Kamp bölgesine özel araçla gelecekseniz Deniz Gölü tabelasını gördükten sonra sağa dönerek kısa bir sürüş mesafesi sonunda hedefe ulaşabilirsiniz.

Kamp için Deniz Gölü’ne doğru yola çıktığınızda hedefe doğru giderken istikamet üzerinde bulunan Çengili Kilisesi’ne de uğrayabilirsiniz. Eksizsiz geldiğiniz sürece konforlu bir kamp yapabileceğiniz Deniz Gölü çevresinde özel bir işletme bulunmuyor. Dolayısıyla tuvalet, yeme-içme ve ısınma gibi ihtiyaçlar için kendi imkânlarınızı kullanmanız gerekiyor. Kış sezonu boyunca dondurucu soğuklara ev sahipliği yapan Deniz Gölü’ne gelecekseniz özellikle geceleri fazlasıyla üşüme ihtimalini göze alarak yanınızda kış kampına dayanıklı çadır, -10 dereceye kadar koruyuculuk sağlayan uyku tulumu, cep sobası ve bir ışık kaynağı bulundurmalısınız. Üstelik doğal kamp bölgesinin çevresinde gözlemleyeceğiniz güzellikleri ölümsüz kılmak için bir fotoğraf makinesi de taşıyabilirsiniz.

Kışın yoğun soğuklarında donmaya başlayan Deniz Gölü, yerel halkın buzları kırarak balık tutabilecekleri elverişli bir aktivite imkânı sunuyor. Ayrıca çevrede bulunan patika yolların yükseltisine çıkabilir ya da gördüğünüz birbirinden görkemli güzelliklerin fotoğrafını çekebilirsiniz. Kampçılara sunmuş olduğu muhteşem güzellikleri gözlemlemenin yanı sıra ekipmanları tamamladığınız sürece Deniz Gölü Kamp Alanı’nda macera dolu bir kış kampı geçireceğinizi söyleyebiliriz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan