Delikli Koy

Delikli Koy
4,20

--

--

Ovacık, Çeşme/İzmir


Hakkında

Gizli cennet olarak anılan Delikli Koy, İzmir’in Alaçatı ilçesinde yer alıyor. Özellikle turistler tarafından ilgi gören Delikli Koy kamp bölgesinde kafanızı dinleyeceğiniz huzurlu bir kamp tatili yapabilirsiniz. İzmir merkeze 2-3 saatlik bir mesafede bulunan kamp alanına özel aracınız ile rahatça gidebilirsiniz. Toplu taşıma ile gidecekseniz de Alaçatı Port’a ulaştıktan sonra kalan yolu yürüyerek devam edebilirsiniz. Delikli koy kamp alanı çevresinde özel işletme bulunmuyor. Bu nedenle gözlerden uzak ve kafa dinleyeceğiniz bir kamp yapmak istiyorsanız çadırınızı sahil kenarı ya da plajın üst kısmında yer alan kayalıklara kurabilirsiniz. 

Delikli koy işletmesinde ücretsiz bir kamp tatili yapacaksanız çeşitli ihtiyaçlarınızı yol üzerinde çevre işletmelerden gidermeniz gerekebilir. Bölgede wc, sıcak duş, elektrik ya da wifi gibi olanaklar bulunmaz. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı profesyonel kampçılık tecrübelerine dayanarak gidermek zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda işletmede konaklarken yeme-içme ihtiyaçlarını gidermek için yanınızda dayanıklı besinler getirmenizi tavsiye ederiz. 

Kamp bölgesinde plaja çadırınızı kurarsanız günün her anında yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Ancak kayalıkların kayganlığı sizin için problem yaratabilir. Bu nedenle yüzmek için mutlaka deniz ayakkabısı getirmelisiniz. Aynı zamanda Alaçatı’nın Delikli Koy çevresi sert rüzgârlarıyla bilinir. Bu nedenle yüzmeyi bilmiyor ya da yeni öğreniyorsanız rüzgârlı havalarda denize girmemenizi öneririz. Berrak suların sahile uzandığı Delikli Koy kamp alanında yüzme, dalış, voleybol, trekking ve gezi gibi aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

23°/19° C

Clouds

Pzt (27.May)

22°/20° C

Clear

Sal (28.May)

23°/20° C

Clouds

Çar (29.May)

22°/20° C

Clear

Per (30.May)

22°/21° C

Clear

Cum (31.May)

Aktiviteler

Kültür
Dalış
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Karavan park alanı

Ağaçlık alan