Davraz Dağı Kamp Alanı

Davraz Dağı Kamp Alanı
4,60

--

--

Çobanisa/Isparta Merkez/Isparta


Hakkında

Isparta’da yer alan Davraz Dağı’nda bembeyaz bir örtüyle birlikte kampınızı yapabilirsiniz. Isparta il merkezinin 26-30 km kadar güneydoğusunda yer alan Davraz Dağı Kamp Alanı, kar sezonu geldiğinde özellikle kış kampına gönül veren macera severler tarafından tercih edilen popüler bölgelerden biri. Isparta şehir merkezinden yola çıktığınızda yaklaşık 25 dakikalık bir sürüş süresinin ardından Davraz Kayak Merkezi noktasına ulaşabilirsiniz. Daha sonra 1944 metre yükseklikteki düzlüğe ulaşarak çadırınızı kurmak için kalan yolu yürüyerek devam edebilirsiniz. Ayrıca fazla yürümek istemezseniz giderken telesiyeji kullanabilirsiniz. Ulaştığınız ve kamp yapacağınız bölge “Kır Yayla” olarak adlandırılıyor. Askeri bölge olarak ilan edilen noktada çadırınızı kurmadan önce herhangi bir zorlukla karşılaşmamak için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile iletişime geçerek izin alabilirsiniz.

Halk arasında Davras olarak adlandırılan Davraz Dağı Kamp Alanı’nda uzun süre büyüsünden kurtulamayacağınız bembeyaz bir güzelliğe şahit olabilirsiniz. Üstelik Davraz Kayak Merkezi’nde temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok imkân mevcut. Bu sayede kamp süresi boyunca ekipmanlarınızı eksizsiz hazırladığınız sürece kendinizi oldukça konforlu hissedebilirsiniz. Davraz Dağı Kamp Alanı’nda kış kampı yaparken bölgenin normale göre oldukça soğuk olabileceğini hesaba katmalısınız. Bu nedenle yanınızda eksi derecelere dayanıklı uyku tulumu, kışa dayanıklı çadır, ısıtıcı malzemeler ve kalın kıyafetler getirebilirsiniz. Gerekli donanımı sağladığınız noktada Davraz Dağı Kamp Alanı’nda unutulmaz bir çadır kampı yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Isparta’nın büyüleyici rotası Davraz Dağı Kamp Alanı özellikle kış sezonu boyunca bir gözde hâline geliyor. Popüler rotada kampçılığın yanı sıra trekking, kayak ve gezi gibi aktivitelere de ağırlık verebilirsiniz. Üstelik yorulduğunuz noktada muhteşem bir doğa manzarasına şahit olarak enerji toplayabileceğinizi söyleyebiliriz. Davraz Dağı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce ücretsiz kamp kuracağınız bölgeyi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bildirerek gerekli izni mutlaka almanızı tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

5°/2° C

Clouds

Çar (21.Şub)

4°/1° C

Rain

Per (22.Şub)

6°/2° C

Clear

Cum (23.Şub)

8°/4° C

Clear

Cmt (24.Şub)

9°/4° C

Clouds

Paz (25.Şub)

5°/2° C

Rain

Pzt (26.Şub)

7°/4° C

Clear

Sal (27.Şub)

9°/4° C

Clouds

Çar (28.Şub)

Aktiviteler

Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Kayak
Doğada Yürüyüş

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet