Darlık Barajı Kamp Alanı

Darlık Barajı Kamp Alanı
4,40

--

--

Şile/İstanbul


Hakkında

Darlık Barajı, Şile’nin en çok ziyaret edilen önemli kamp bölgeleri arasında yer alıyor. Şile ilçe merkezine yaklaşık 37 km mesafede bulunan Darlık Barajı’nda doğa ile bir bütün hâline gelen denizin eteklerinde konforlu bir kamp yapabiliyorsunuz. Ücretsiz kamp alanına ulaşım da toplu taşıma ya da özel araçlar ile sağlanıyor. Bu imkân sayesinde bölgede hem çadır hem de karavan kampı yapabiliyorsunuz. Çadırda kalacağınız özgür bir kamp fikrindeyseniz sakin ve tertemiz bir havada çadırınızı kurabilirsiniz. Karavanınızla birlikte tatile çıktıysanız da gerekli konaklama imkânlarını bölgede bulabilirsiniz.

Çevresi yemyeşil ağaçlarla kaplı Darlık Barajı’nda kampçılık faaliyetlerinin yanı sıra balıkçılıkla da uğraşılıyor. Olta balıkçılığına ilgiliyseniz buraya gelirken mutlaka ekipmanlarınızı özel araca yüklemelisiniz. Darlık Barajı, sessiz ve sakin yapısıyla özellikle hafta sonu piknikçiler tarafından tercih ediliyor. Bölgede sakinliği korumak isterseniz gideceğiniz vakitleri hafta içine denk getirebilirsiniz. Ücretsiz kamp alanı çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel işletme ya da tesis bulunmuyor. Bu nedenle konakladığınız süre boyunca birçok ihtiyacı kendi imkânlarınızla karşılamak zorunda kalıyorsunuz. Yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı yolda dayanıklı besinler alarak temin edebilirsiniz. Aynı zamanda wc ve duş gibi ihtiyaçlar için de portatif kamp ekipmanları kullanabilir ya da profesyonel kamp tecrübelerinize başvurabilirsiniz.

Darlık Barajı çevresi yemyeşil ağaçlarla çevrili muhteşem doğada birçok fiziksel aktivite için de imkân sunuyor. Bölgede konaklarken olta balıkçılığı gibi faaliyetler yapabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek oksijeni sonuna kadar keşfedeceğiniz bir trekking ya da gezi yapabilirsiniz. Çevre illerde konaklayan halk ve misafirler tarafından belirli aralıklarla trekking ya da ATV turları düzenlenir. Bunun için Korucu Köyü muhtarıyla iletişime geçerek ATV turlarına katılabilirsiniz. Akşamları parlak yıldızların altında keyifli bir kamp ateşi yakmak için bölgedeki odunları kullanabilirsiniz. Ancak köy halkı tarafından toplanmış ve alınmayı bekleyen odunlara dokunmamanızı tavsiye ederiz. Kamp bölgesine doğru yola çıkarken sınırlar içerisinde bir tesis olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Balık Tutma
Yüzme (Nehir)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Gezi
Rahatlama

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan