Dara Köyü Kamp Alanı

Dara Köyü Kamp Alanı
4,70

--

--

Dara Köyü / Artuklu / Mardin


Hakkında

Mardin’in Artuklu beldesine bağlı Dara Köyü bölgesinde kamp yapabilirsiniz. Mardin’de büyük bir öneme sahip olan Dara Köyünde bulunan Antik Kent, her yıl sayısız misafir tarafından ziyaret edilir. Dara Köyü kamp bölgesine özel aracınız ya da çeşitli turlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Dara Köyü kamp bölgesinde konaklamak isterseniz Antik Kent sınırlarında çadır kurmamalısınız. Ancak köy içerisinde dilediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Bölgede tuvalet ve duş gibi kişisel imkânlar bulunmuyor. Bu nedenle kamp bölgesine hazırlıklı gelmelisiniz.

Mardin’in Dara Köyü kamp alanında gün içerisinde tarihi Mezopotamya kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz. Geçmişte tanıklık eden yapılar arasında gezerken trekking gibi kişisel sporları da deneyimleyebilirsiniz. Aynı zamanda bölgenin çevresinde yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yakın restoranlar bulunmuyor. Bu nedenle yanınızda dayanıklı ve enerji veren besinler getirebilirsiniz.

Mardin’de çöl ikliminin hâkim olması nedeniyle bölgede yaz sezonu oldukça sıcak geçer. Genellikle 30-35 derece üzerinde sıcaklığın görüldüğü Dara Köyünde çadırınızı kurarken olabildiğince gölge alanları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra sonbahar ya da kış sezonu sizin için çok zorlayıcı olmayacaktır. Ücretsiz kamp bölgesine doğru yola çıkmadan önce haritalar üzerinden konumu gözlemleyebilirsiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

30°/21° C

Clouds

Sal (21.May)

30°/23° C

Clouds

Çar (22.May)

31°/21° C

Clouds

Per (23.May)

30°/20° C

Clear

Cum (24.May)

28°/20° C

Clouds

Cmt (25.May)

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Ağaçlık alan