Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı
3,70

--

(0312) 207 50 00

Tepeören/Ereğli/Zonguldak

Özel işletme


Hakkında

Zonguldak Ereğli’de doğanın güzelliklerini keşfetme fırsatı bulabileceğiniz bir kamp tatili için Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı’na gidebilirsiniz. Ereğli’nin Tepeören Köyü sınırları içerisinde hizmet veren kamp alanının hem deniz hem de yemyeşil bir doğa manzarasına kıyısı bulunuyor. Bu sayede doğanın sunmuş olduğu eşsiz güzellikleri keşfetme fırsatı bulabiliyorsunuz. Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı’nın merkezi konumu sayesinde özel araçla ulaşım sağlanabiliyor. Tesisin Zonguldak şehir merkezine 30 dakika, Ereğli ilçe merkezine 44 dakika ve Tepeören Köyü’ne yaklaşık olarak 2 dakikalık ulaşım süresi bulunuyor. Bu sayede şahsi araçla Tepeören Köyü çevresine geldiğinizde harita konumunu takip ederek kısa bir süre içerisinde Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı yakınına ulaşabilirsiniz. Aracı park ettikten sonra kalan yolu orman içerisinden kendi imkânlarınızla devam etmelisiniz. Bu nedenle tabiat parkının zorlu yürüyüş istikametinin çocuk ve aileler için pek uygun olmadığını söyleyebiliriz.

Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda yemyeşil bir doğa ve masmavi denizin kıyısında konaklayabileceğiniz imkânlar mevcut. Dolayısıyla kendi çadırınız ile tabiat parkına geldiğinizde elverişli rotalara çadırı kurabilir ve doğayla iç içe bir kamp deneyimine adım atabilirsiniz. Doğanın içinde, cennetten bir köşe izlenimini veren Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda faydalanabileceğiniz kapsamlı hizmetler bulunmuyor. Böylece şehir hayatından sıyrılıp doğayı keşfedeceğiniz vakitleri tesiste geçirebiliyorsunuz. Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda deniz ve ormanlık alandan ziyade bir mağara mevcut. Daha önce korsanların yaşadığına inanılan mağara ve benzeri yerleri keşfederek keyifli vakitler de geçirebilirsiniz. Ancak bölgenin hizmet ve imkân bakımından eksikliği nedeniyle hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz.

Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı’nın doğayla bütünleşmiş konumu pek çok aktiviteyi de mümkün kılıyor. Bunun için öncelikle bölgede trekking yapabilir ya da gezi rotalarını keşfedebilirsiniz. Ayrıca parkın denize sıfır konumu sayesinde yüzme, dalış ve olta balıkçılığına vakit ayırabilirsiniz. Son olarak birbirinden görkemli doğa manzaralarını yeniden hatırlamak için ormanın derinliklerine bir gezi gerçekleştirebilir ya da fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Danaağzı Tabiat Parkı Kamp Alanı’na doğru yola çıkmadan önce tesis hakkında kapsamlı bilgi almak adına iletişim kurabilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Bisiklet
Kültür
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Köpek kabul edilir

Dağlarda

Kalıcı kamp

Ozel İşletme

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Ortak oturma alanı

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Ağaçlık alan

Tuvalet