Damal Kamp Alanı

Damal Kamp Alanı
4,00

--

--

Damal/Ardahan


Hakkında

Gezgin ve kampçıların yılın her sezonu uğrak noktalarından biri de Damal Kamp Alanı. Kamp için elverişli düzlükler ve gezginler için muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan Damal, Ardahan şehrinin bir ilçesi. Atatürk siluetiyle ünlenmiş Damal, Ardahan şehir merkezine yaklaşık 47 km’lik bir sürüş mesafesinde bulunuyor. Güneş ve bulutların hareketiyle yılın belirli zamanlarında Atatürk siluetinin toprağa yansımasıyla Damal, yerli ve yabancılar tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Üstelik bölgenin kolay ulaşım rotası sayesinde hem özel araç hem de şehirden hareket eden ilçe minibüsleriyle Damal Kamp Alanı’na ulaşmak mümkün.

Yemyeşil bir doğanın tadını çıkarabileceğiniz Ardahan’ın Damal Kamp Alanı’nda boylu boyunca uzanmış usul yaylalar bulunuyor. Ayrıca kafanızı çevirdiğiniz her noktada uzunlu kısalı dağlara şahit olarak doğal kalmış bir güzelliğin izlerini keşfedebiliyorsunuz. Damal bölgesi elverişli noktaları ve son zamanlarda artan popülaritesi sayesinde kampçılar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Üstelik Damal’da sadece kamp için tercih edilen elverişli bir nokta da mevcut. Buraya hem kendi çadırınız hem de karavanınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak çadır ve karavan ile konaklayacağınız Damal Kamp Alanı bölgesinde özel bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle günlük ihtiyaçlarınızı kolayca Damal ilçe merkezinden karşılayabilirsiniz.

Damal Kamp Alanı’nın el değmemiş doğal güzelliği ve adeta bir mucizeye yapmış olduğu ev sahipliği değerini de ikiye katlıyor. Dolayısıyla ayrıcalıklı olarak kamp yaptığınız süre boyunca bölgenin saklı kalmış güzelliklerini keşfetmek için bir şehir gezisi ya da doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Üstelik doğa yürüyüşünde keşfedeceğiniz birbirinden farklı doğal güzellikleri ölümsüz hâle getirmek için fotoğrafçılık da yapabilirsiniz. Damal Kamp Alanı’nı yaz ve bahar yerine kış sezonunda tercih edecekseniz Ardahan’ın keskin soğuklarını hesaba katarak hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

-4°/-11° C

Clear

Çar (28.Şub)

-2°/-9° C

Clear

Per (29.Şub)

-1°/-8° C

Clouds

Cum (01.Mar)

-2°/-7° C

Clear

Cmt (02.Mar)

0°/-6° C

Clear

Paz (03.Mar)

0°/-4° C

Snow

Pzt (04.Mar)

1°/-3° C

Clear

Sal (05.Mar)

1°/-1° C

Snow

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Kültür
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Karavan park alanı

Yakacak odun

Ağaçlık alan