Cunda Halk Plajı Kamp Alanı

Cunda Halk Plajı Kamp Alanı
4,30

--

--

Namık Kemal, Ayvalık/Balıkesir


Hakkında

Çam ormanlarıyla kaplı muhteşem bir doğada kamp yaparken Cunda Halk Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Akvaryum Koyu’na yürüme mesafesinde bulunan halk plajında ücretsiz çadır kampı kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda denize sıfır bir bölgede tatilin de keyfini çıkartabilirsiniz. Yerleşim yerlerine uzak konumda bulunan Cunda Halk Plajı, kalabalık bölgelerden olabildiğince soyutlanmış. Dolayısıyla kampçılara sakin ve sessiz bir tatil alanı vadediyor. Cunda Halk Plajı’nda ücretsiz kamp kurmak için özel aracınızla gelebilirsiniz. Plaja gelmek için Ayvalık Adaları Tabiat Parkı yönünde ilerleyebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde kamp alanına ulaşacaksınız. Ancak bölgede aracı park edebileceğiniz herhangi bir otopark bulunmuyor. Bu nedenle aracınızı park ederek plaja doğru ilerleyebilirsiniz.

Etrafı çam ormanlarıyla çevrili Cunda Halk Plajı’nda yazın bunaltıcı güneşinden korunabileceğiniz gölgelik alanlar bulunuyor. Gölgelik alanlarda çadır kampı kurmak için plaja erken saatte gelmenizi tavsiye ederiz. Yaz sezonu oldukça kalabalık olan Cunda Halk Plajı’nda kamp ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir özel işletme bulunmuyor. Bu nedenle wc ve duş gibi ihtiyaçları kendi imkânlarınızla karşılayabiliyorsunuz. Aynı zamanda plajda yeme-içme olanakları için bir tesis de mevcut değil. Bu nedenle plajda yemek ihtiyacınızı gidermek için dayanıklı besinler getirmenizi öneririz. Halk plajında işletme bulunmasa da çevresinde kafe, market, büfe, otel, lokanta ve yürüyüş parkuru gibi olanaklar mevcut. Denizi çok fazla derinleşmeyen Cunda Halk Plajı çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Böylece aileniz ve sevdiklerinizle oldukça keyifli vakitler geçirebiliyorsunuz.

Tatilciler tarafından sık sık ziyaret edilen Cunda Halk Plajı’nda vakit geçirebileceğiniz türlü aktiviteler bulunuyor. Cam gibi Cunda denizinde yüzme ve dalışın keyfini çıkartabilirsiniz. Ancak suyun biraz soğuk olduğunu unutmamalısınız. Aynı zamanda tertemiz bir oksijenle dinç kalmanızı sağlayacak trekking de deneyebilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Cunda Halk Plajı’na doğru yola çıkmadan önce hazırlıklı gelmenizi öneririz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Plaj

Yakacak odun

Market

Restoran

Ağaçlık alan