Çubuk Gölü Kamp Alanı

Çubuk Gölü Kamp Alanı
4,40

--

--

Çubukköy/Göynük/Bolu


Hakkında

Bolu’nun tertemiz atmosferinde dinlendirici bir kamp için Çubuk Gölü’ne gidebilirsiniz. Bazı tabelalarda “ücretli” bilgisi verilse de kamp için gittiğinizde genellikle bir ücret talep edilmiyor. Dolayısıyla göl kenarında ücretsiz bir çadır ve karavan kampı yapabiliyorsunuz. Bolu’nun Göynük ilçesine yaklaşık 11 km mesafede bulunan Çubuk Gölü, büyüleyici yel değirmenleriyle ünlenmiş bir rota. Geçmişte birçok dizi ve film için bir dekor malzemesi olarak kullanılan Çubuk Gölü Yel değirmenleri günümüzde neredeyse yıkılmaya yüz tutmuş durumda. Ücretsiz kamp kurabileceğiniz Çubuk Gölü, Göynük merkeze 13 km, Bolu merkeze 97 km, İstanbul merkeze 250 km ve Ankara merkeze ise 243 km uzaklıkta bulunuyor. Dolayısıyla bölgeye özel araçla gidebilirsiniz. Ancak kamp alanına giden yol biraz sıkıntılı olduğu için dikkatli olmanızda fayda var.

Çadır ve karavan kampı için ücretsiz bir konaklama imkânı sunan Çubuk Gölü’nde büyüleyici bir doğa güzelliğine tanık olabileceksiniz. Gölün çevresinde yer alan yerleşim yeri ve yemyeşil ağaçlar bir ayna gibi görüntüsünü gölün üzerine yansıtıyor. Böylece göz alıcı bir manzara eşliğinde kamp yapma avantajınız bulunuyor. Çubuk Gölü Kamp Alanı’nın üst taraflarında bir mesire alanı mevcut. Burada çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılıyor olsanız da özellikle yemek, su ve ekipman konusunda hazırlıklı gelmenizi tavsiye ederiz. Çubuk Gölü Kamp Alanı’nda tuvalet bulunsa da peçete ve sabun konusunda problem yaşayabilirsiniz. Bu noktada tedarikli gitmeniz gerekiyor. Çubuk Gölü çevresinde kamp ateşi yakmak yasak gibi görünüyor. Ancak yerden yüksek bir teneke içerisinde ısınacağınız kamp ateşini dikkatli olmak şartıyla yakabilirsiniz. Yakacağınız odun konusunda belki problem yaşayabilirsiniz. Bu nedenle gitmeden önce bir odun tedariği yapmanız faydalı olacaktır.

Bolu’nun harika atmosferini taşıyan Çubuk Gölü Kamp Alanı’nda doğayla baş başa kalacağınız dinlendirici yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Bölgede yürürken çevrede yer alan yükseltileri gezerek bir tırmanış da yapabilirsiniz. Çubuk Gölü Kamp Alanı’nda telefon sinyali az da olsa çekiyor. Ayrıca şarj için de mesire alanı ya da kafeden ricada bulunabilirsiniz. Çubuk Gölü’nde domuz, çakal ve tilki gibi yabani hayvan türlerine de rastlamak mümkün. Bu nedenle dikkatli olmanızda fayda var. Ücretsiz bir şekilde çadır ve karavan kampı kurabileceğiniz Çubuk Gölü’ne özellikle kış mevsiminde giderek bembeyaz bir rüyaya tanıklık edebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Tırmanış
Kültür
Bisiklet
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Suya erişim

Karavan park alanı

Elektrik bağlantıları

Ortak oturma alanı

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet