Çökertme Koyu Kamp Alanı

Çökertme Koyu Kamp Alanı
4,30

--

--

Çökertme, Milas/Muğla


Hakkında

Çökertme Koyu, meşhur şarkılara konu olduğu gibi doğasıyla da görenleri hayran bırakacak sakin ve sessiz bir kamp alanı. Bodrum ilçe merkezine yaklaşık 45 dakikalık mesafede bulunan Çökertme Koyu’nda kafanızı dinleyeceğiniz konforlu bir çadır kampı yapabilirsiniz. Mandıra Filozofu çekimleriyle ünlenmiş Çökertme Koyu’nda butik otel ve balıkçılar yer alıyor. Çökertme Koyu’nda ilerleyip kayalıkları geçtikten sonra kısa bir süre içerisinde ulaştığınız minik bölgede çadır kampı kurabiliyorsunuz. Oldukça makul bir büyüklüğe sahip koy yok denecek kadar sakin. Bu sayede uzun süredir aradığınız huzuru burada bulabiliyorsunuz.

Çökertme Koyu’na gelmek için özel araçları kullanabilirsiniz. Ancak Çökertme Koyu ilerisinde yer alan kayalıkları geçtikten sonra ulaşacağınız yol çamurlu bir yapıya sahip. Bu nedenle aracınızı çamura bulamamak için kayalıkların civarında aracınızı bırakıp eşyaları kendi imkânlarınızla taşımanızı öneririz. Çökertme Koyu çevresinde kamp ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özel bir işletme ya da bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle kampa gelirken çeşitli ihtiyaçları yanınızda getirmelisiniz. Maviyle yeşilin büyülü birlikteliğine tanık olacağınız bölgede tesisin bulunmaması bir eksi olarak gözükse de harika manzaranın karşısında hiçbir sorun olmayacak. Yemyeşil bir doğanın oksijeni ve masmavi denizin dalgalarıyla adeta büyülendiğinizi hissedeceksiniz.

Masmavi bir koya ev sahipliği yapan bölgede yüzme ve dalış gibi yaz aktivitelerinin tadını çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem bir doğanın keyfine varmak için trekking, gezi ve bisiklet sürüşü de yapabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurabileceğiniz Bodrum Çökertme Koyu’na doğru yola çıkmadan önce çevrede ihtiyaçları karşılayabileceğiniz bir işletme olmadığını unutmamalısınız. İhtiyaçlarınızı gelirken yolda temin edebilir ya da evden dayanıklı besinler getirebilirsiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

18°/16° C

Clouds

Pzt (22.Nis)

21°/19° C

Clouds

Sal (23.Nis)

20°/18° C

Clouds

Çar (24.Nis)

18°/14° C

Clouds

Per (25.Nis)

19°/15° C

Clear

Cum (26.Nis)

21°/18° C

Clear

Cmt (27.Nis)

21°/18° C

Clouds

Paz (28.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan