Cilo Dağı Kamp Alanı

Cilo Dağı Kamp Alanı
4,70

--

--

Yazılı/Yüksekova/Hakkari


Hakkında

Cilo Dağı, Hakkari’de kampçılık için mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir bölge. Doğa sporları ve kampçılık için sunduğu olanaklarla ün salmış Cilo Dağı, Doğu Torosların bir kolu olarak da biliniyor. Türkiye’nin en yüksek ikinci noktası olan Cilo Dağı’nın çeşitli noktalarında yöre halkı ve çobanlar hala yaşam sürüyor. Görenleri kendine hayran bırakan Cilo Dağı’na ulaşım özel araçlarla bile sağlanamıyor. Muhteşem doğal güzelliğe ulaşmak için trekking yapabilirsiniz. Bölge hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz de Cilo Dağı’nda düzenli vakit geçiren trekking gruplarıyla iletişime geçebilirsiniz. 

Yılın 4 mevsiminde de kar yağışının eksik olmadığı Cilo Dağı’nda çadır kurabileceğiniz elverişli düzlükler mevcut. Ancak bölgenin her daim kar yağışlı atmosferi nedeniyle yanınızda mutlaka kapsamlı kamp ekipmanları getirmelisiniz. Gözlerden ırak bir rotada bulunan Cilo Dağı Kamp Alanı çevresinde bir tesisleşme henüz aktif değil. Bu nedenle kampçılık için ihtiyaç duyduğunuz ekipman, yeme-içme ya da su kaynağını yanınızda getirebilirsiniz. Hakkari’nin gözdesi Cilo Dağı Kamp Alanı’nda kalırken gözlerinizi alamayacağınız bir doğa manzarasıyla baş başa kalacaksınız. Bu manzarayı ölümsüz kılmak için yanınızda fotoğraf makinesi getirebilirsiniz.

Cilo Dağı Kamp Alanı, kampçılara olduğu kadar doğa sporcuları için de elverişli bir atmosfer sunuyor. Bu sayede Cilo Dağı’na geldiğinizde elverişli düzlüklerde trekking yapabilir, büyüleyici bir doğayı fotoğraflayabilir, dağa tırmanış yapabilir ya da bembeyaz bir zirveye karşı yoga yapabilirsiniz. Yılın her mevsimi zirvesinde karların bulunduğu Cilo Dağı’na gelirken yanınızda sizi gece ve gündüz sıcak tutabilecek ekipmanlar getirmenizi tavsiye ederiz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

1°/-5° C

Clear

Cmt (13.Nis)

2°/-4° C

Rain

Paz (14.Nis)

1°/-4° C

Snow

Pzt (15.Nis)

4°/-1° C

Clear

Sal (16.Nis)

6°/1° C

Clear

Çar (17.Nis)

6°/0° C

Clear

Per (18.Nis)

7°/0° C

Snow

Cum (19.Nis)

5°/-1° C

Clouds

Cmt (20.Nis)

Aktiviteler

Kültür
Tırmanış
Rahatlama
Gezi
Doğada Yürüyüş
Yoga

Genel

Kamp ateşi yakılabilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan