Çıldır Gölü Kamp Alanı

Çıldır Gölü Kamp Alanı
4,70

--

--

Çıldır Gölü / Çıldır / Ardahan


Hakkında

Kars ve Ardahan şehir sınırında yer alan Çıldır Gölü’nde hem yaz hem de kış kampı yapabilirsiniz. Büyüleyici manzarasıyla her yıl sayısız ziyaretçiyi ağırlayan Çıldır Gölü’nde yaz ve kış sezonunda birbirinden keyifli kamp vakitleri geçirebilirsiniz. Özellikle kış kampı rotaları için kampçıların bir vazgeçilmezi olan Çıldır Gölü Kamp Alanı’na özel araç ve toplu taşımayla ulaşmak mümkün. Hem şehir hem de ilçe merkezine çok kısa mesafesi bulunan Çıldır Gölü Kamp Alanı’na toplu taşımayla gelmek için öncelikle Ardahan şehir merkezine gelmelisiniz. Şehir merkezi üzerinden düzenli olarak Çıldır bölgesine otobüsler hareket ediyor. Bu otobüslere bindikten sonra ilçe merkezine gelerek kalan yolu göle giden dolmuş ya da taksiler ile devam edebilirsiniz.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ikinci gölü olma unvanını taşıyan Çıldır Gölü Kamp Alanı’nda doğanın mucizevi bir oluşumuna tanıklık edebileceksiniz. Üstelik kış sezonunda Çıldır Gölü’ne gittiğinizde buz tutmuş bir gölün üzerinde yürüme ve kızak yapma şansına erişebilirsiniz. Her detayıyla yılın tüm sezonlarında kendine hayran bırakan Çıldır Gölü Kamp Alanı’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir özel tesis bulunmuyor. Bu nedenle tuvalet gibi ihtiyaçları kendi imkânlarınızla giderken yiyecek konusunda stoklu gelmenizi tavsiye ederiz. Özellikle bölgenin yüksek rakım seviyesi nedeniyle aşırı soğuyan havasına karşı içinizi sıcak tutacak kahve ve çay gibi içecekleri termosunuzda getirebilirsiniz. Özellikle sosyal medyada son dönemin gözde kış kampı beldelerinden olan Çıldır Gölü Kamp Alanı’nda yüzünüzü çevirdiğiniz her noktada karlı tepelerde beyaz bir örtüye şahit olabiliyorsunuz. Böylece her bir anınızı kartpostallık manzarayla taçlandırabilirsiniz.

Kış kampının gözdesi Çıldır Gölü Kamp Alanı’nda trekking grupları için yürüyüş yapabilecekleri patikalar mevcut. Ayrıca kampçılık aktivitesi için de çadır kurulabilecek düzlük alanlar fazlasıyla bulunuyor. Kış kampına gelmişken macera dolu doğa sporlarını denemek için kar motoruna binebilir, at ile kızak çekmeyi deneyebilir ya da ağ ile balık yakalayabilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında yapabileceğiniz çeşitli sporlar için gölün çevresinde yer alan imkânları değerlendirebilirsiniz. Yüksek rakım seviyesine sahip Çıldır Gölü’nün dondurucu soğuklarında çadır kampı yapmak için kaliteli çadır, uyku tulumu, cep sobası ya da ısıtıcı gibi malzemeler edinmelisiniz. 


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

Aktiviteler

Kayak
Gezi
Rahatlama
Doğada Yürüyüş
Balık Tutma

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Ücretsiz kamp

Kalıcı kamp

Göl kenarı

Çadır kurulabilir

Kış kampı yapılabilir

İmkanlar

Yakacak odun

Ağaçlık alan