Çeşme Çiftlikköy Kamp Alanı

Çeşme Çiftlikköy Kamp Alanı
4,00

--

--

Çiftlikköy, Çeşme/İzmir


Hakkında

Sakinliğiyle çadır kampı yaparken kafa dinleyebileceğiniz nezih bölgelerden biri de Çiftlikköy kamp alanı. Çeşme’nin Çiftlikköy ilçesinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere birçok kamp alanı bulunuyor. Kampınızı sakin kalmış bir bölgede ücretsiz şekilde yapmak için işletme hâline getirilmeyen bölgeleri tercih edebilirsiniz. Denizin özgür dalgalarını en yakından keşfedebileceğiniz Çiftlikköy kamp alanında hem ruhen hem de fiziken dinç hissedebileceğiniz bir tatil yapabileceksiniz. Çeşme ilçe merkezine yaklaşık 5 km’lik mesafede bulunan Çiftlikköy’e hem toplu taşıma hem de özel araçlarla ulaşmanız mümkün. Özel araçla gelecekseniz Çeşme’den sahil yolunu takip ederek kısa sürede varabilirsiniz.

Doğaseverlerin yeni gözdesi Çeşme Çiftlikköy kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz özel bir işletme bulunmuyor. Ancak yeme-içme, tuvalet ya da wc gibi ihtiyaçlarınızı çevrede bulunan özel tesislerden giderebiliyorsunuz. Bunun için de küçük bir ücret ödemeniz gerekiyor. Herhangi bir ücret ödemek istemezseniz yanınızda dayanıklı besinler de getirebilirsiniz. Duş ve wc gibi birçok ihtiyaç için de portatif kamp ekipmanlarını değerlendirebilir ya da profesyonel kamp tecrübelerinize başvurabilirsiniz. Çeşme Çiftlikköy’ün yerleşim yerlerinden uzak ve el değmemiş konumu sakin bir bölge imajı çizmesini sağlıyor. Bu sayede yıl boyu biriktirdiğiniz yorgunluk ve stresi cennet gibi bir koyda atma şansı yakalayabiliyorsunuz.

Çeşme Çiftlikköy’de çadır kampı yaparken hem ruhen hem de fiziksel olarak kendinizi iyi hissedebileceğiniz aktivitelere ağırlık verebilirsiniz. El değmemiş bir doğayı keşfetmek için bisiklet sürüşü ya da trekking yapabilirsiniz. Aynı zamanda Çeşme’nin alabildiğine mavi sulardan nasibini almış denizinde özgürce yüzebilir ya da dalış yapabilirsiniz. Tüm fiziksel aktivitelerin yanında kafanızı dinlemeye ihtiyaç duyarsanız yıldızlar altında uyuyabilir ya da dalga sesi eşliğinde kitabınızı okuyabilirsiniz. Çeşme Çiftlikköy kamp alanına doğru yola çıkmadan önce bölgenin özel bir işletmeye ait olmadığını bilmelisiniz.


Yorumlar

Burası ile ilgili henüz yorum yapılmamış.


Hava durumu

18°/16° C

Clouds

Çar (28.Şub)

16°/17° C

Clouds

Per (29.Şub)

17°/16° C

Rain

Cum (01.Mar)

15°/14° C

Rain

Cmt (02.Mar)

15°/15° C

Rain

Paz (03.Mar)

15°/16° C

Clear

Pzt (04.Mar)

13°/14° C

Rain

Sal (05.Mar)

12°/14° C

Clear

Çar (06.Mar)

Aktiviteler

Kültür
Bisiklet
Dalış
Balık Tutma
Rahatlama
Gezi
Yüzme (Deniz)
Doğada Yürüyüş
Voleybol
Yoga

Genel

Motorla gidilebilir

Toplu taşıma ile gidilebilir

Kamp ateşi yakılabilir

Çadır yanı araç serbest

Cep telefonu cekiyor

Mangal yakılabilir

Köpek kabul edilir

Ücretsiz kamp

Dağlarda

Kalıcı kamp

Aile kamp alanı

Deniz kenarı

Çadır kurulabilir

İmkanlar

Suya erişim

Plaj

Elektrik bağlantıları

Yakacak odun

Market

Sıcak su

Ortak oturma alanı

Restoran

Masalar ve banklar

Su bağlantısı

Wifi

Ağaçlık alan

Tuvalet

Duş